18 Mayıs 2013 Cumartesi

Bir İhtimal Daha Var


Premier Lig'in yarınki maçlarının tek bir anlamı kaldı ki, o da Şampiyonlar Ligi'ne gidecek takımları ve kimin ön eleme oynayacağı belirlemek. Şu anki puan durumu itibariyle Chelsea, ilk 4'ü garantilemiş olsa da, 3'lüğü, yani Şampiyonlar Ligi'ne direk katılma hakkını garantilemek için yarın Everton'u yenmeleri gerekiyor. Olası bir Chelsea beraberliği ise ortaya ilginç bir ihtimali çıkarıyor, Arsenal-Chelsea play-off'unu.

Şöyle ki, eğer Chelsea yarın Everton ile 0-0 berabera kalır da, Arsenal de St James' Park'tan 2-1'lik galibiyetle dönerse, iki takımın puanları, averajları, attıkları ve yedikleri goller tamamen eşitlenmiş oluyor. Aynı senaryo, 1-1 ve 3-1, 2-2 ve 4-2 gibi skorlarda da ortaya çıkıyor. Bu koşullarda, Premier Lig'in statüsü, iki takımın tarafsız sahada yapacakları bir maç ile eşitliği bozmasını gerektiriyor.

Düşük bir ihtimal gibi gözükse de, 0-0 ve 2-1 gibi skorlar, çok da ender rastlanan sonuçlar değil. Zaten, bu yüzden Premier Lig yönetimi, olası play-off'un yerini ve tarihini belirleyip, kulüplere bildirmiş durumda. Gerektiği takdirde, Arsenal - Chelsea maçı 25 Mayıs'ta Villa Park'ta oynanacak. (Wembley, Şampiyonlar Ligi finali nedeniyle müsait değil). 

Bu arada, play-off ihtimali gerçekleşirse, bu maç Chelsea'nin bu sezon yaptığı 69'uncu maç olacak. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder