12 Aralık 2012 Çarşamba

Komedi Dans On Birlisi

Zahmet etmeyin, ben saydım sizin için. 64 sıra var Arsenal ile Bradford City arasında. İki takımın bütçeleri arasında da £135m. Bradford City'nin bütün takıma yılda harcadığı para £1,2m iken Arsenal'in Chamakh'a harcadığı meblağ £2,4m. Neresinden baksanız elinizde kalıyor anlayacağınız. 

Wenger, eskiden Lig Kupası'na gazoz kupası diye bakar, rakip kim olursa olsun bütün maçlara gençler ve yedeklerle çıkardı. Ancak artık Arsenal için tek gerçekçi hedefin kupa olduğunu bildiğinden, dün 4. lig takımı Bradford City karşısına ideal onbirine yakın bir takım çıkardı. Bradford teknik direktörü bile kadroyu görünce inanamadığını söyledi maçtan sonra. Gerçi Wenger'in ideal 11 çıkarması, Bradford'un zaferini daha da tatlı hale getirmekten başka hiçbir işe yaramadı. Arsenal, yine berbat oynadı. Bradford'un yetenekleri sınırlı ancak yürekleri büyük oyuncuları, Arsenal'in küstah hocası ve ruhsuz oyuncularına unutamayacakları bir ders verdi. 

Eğer Wenger dün gençleri sahaya sürüp kaybetseydi zerre umrumda olmazdı. Her zaman söylediğim gibi, kupa benim umrumda olan bir kurum değil. Arsenal, her sene lig ve federasyon kupasını kazansa, ben yine bunu başarıdan saymam. Ancak elinizdeki en güçlü on biri, Bradford'un karşısına sürdüğünüz zaman artık "Benim kupa umrumda değil" deme lüksünüz kalmıyor. Sahaya çıkardığınız on bir iddianızın bir kanıtı halini alıyor ve 4. lig takımı sizi elediğinde ortaya utanç verici bir tablo çıkıyor. 

Maçtan sonra Wenger'e sonuçtan utanıp utanmadığı soruldu. Verdiği cevap "Eğer takımım her şeyini vermeseydi utanırdım" dedi ve beni yine saç baş yolmalara zerk etti. Her şeyini veren Arsenal, 4. lig takımını yenemiyorsa, artık o kulübü kapatıp çıkmanın vakti gelmiştir. Hoca kovmakla filan da çözülecek problem değildir ortadaki ama Wenger yine saçmalıyor, yine inkar ediyor. Bir kerecik de, "Evet, ben hata yaptım." lafını duyayım ağzından yahu. Bir kere de, neden başarısız olunduğuna dair bir açıklama getirmeye çalış be adam. 

Son 3 senedir, her yenilgiden, her hüsrandan sonra, "Bundan daha kötüsü olmaz" diyerek kendimizi avutuyoruz ancak geldiğimiz noktaya bakar mısınız? Wenger'in kovulması için daha ne olması gerekiyor? Arsenal'in daha ne kadar aşağılanması gerekiyor ki, bu kulübü yönetenler, artık kendini şaşırmış bu adamın kontratını, kulübe getirdiği bir dolu beş para etmez adam ile birlikte yırtıp atsın?

Daha fazla yazamıyorum çünkü ağzımı bozmadan ve bu blogun seviyesini düşürmeden yazacak başka bir şey gelmiyor aklıma. 

Sizleri, Gervinho denilen futbolcu müsveddesinin güzide bir eseriyle başbaşa bırakarak gidiyorum. RvP'yi sattıktan sonra Wenger'in forvette bizi layık gördüğü adam bu işte. 

1 yorum: