26 Ekim 2012 Cuma

Adidas Gelir Hoşgelir

Beklenen oldu; Arsenal 2014'ten itibaren yola Adidas ile devam edecek.

Emirates'in inşaatına girişilirken Arsenal yönetiminin imza attığı uzun süreli kontratlardan olan Arsenal-Nike forma sponsorluğu, son 6 yılda rakiplerin yaptıkları anlaşmaların yanında komik bir rakam haline gelmişti. Öyle ki, Nike, Arsenal'e forma sponsorluğu için yılda £13m verirken, DHL, Man Utd antreman formasına reklam vermek için yılda £10m veriyordu. Neyse ki, önümüzdeki sezon bu kontratın sonuna geliyoruz da, kulüp rakiplerle arasındaki farkı biraz kapatabilecek. Adidas ile yapılan anlaşmanın yılda £25m civarı olacağı söyleniyor ki, bu da Liverpool'un Warrior ile yaptığı anlaşmaya eşit. Anlayacağınız, Nike, Liverpool'a vermediği £25m kağıdı, Arsenal'e veriyor. Bu arada, Arsenal formasının yılda 800000 satış ile Nike'ın elindeki Barça ve Man Utd'tan sonra en çok 3. satan forma olduğunu da hatırlatayım. 

Forma sponsorluğundan bahsetmişken, Man Utd'ın yukarıda bahsettiğim DHL sponsorluğundan vazgeçtiğini de günün ilginç haberlerindendi. United, dün, DHL ile yapılan anlaşmanın sezon sonuna kadar devam edip, iptal edileceğini açıkladı. Bu da demek oluyor ki, antreman formaları için £10m'dan daha fazla veren bir sponsor buldu adamlar. Yuh demek istiyorum müsade ederseniz. Yılda £45m'luk Chevrolet anlaşmasından sonra bir de bu. United'ın ticari kanadı resmen para basıyor. Darısı Arsenal'in başına diyebiliyorum ancak. 

Not: Resimdeki gerçek değil, fotoşortta yaptım.

3 yorum:

  1. Shop olduğu hiç belli olmuyor :D Şaka bir yana nikenin o saçma sapan tasarımlarından dahası verdiği üç kuruş paradan kurtulmuş oluruz.

    YanıtlaSil
  2. bana göre adidasın çizgileriyle bizim formanın klasikleşmiş efsane tasarımı birbirine hiç uymayacak b.metin7

    YanıtlaSil
  3. hocam haklı olabilirsin ama adidas £25m versin de isterse şalvar tasarlasın umurumda değil.

    YanıtlaSil