18 Ağustos 2012 Cumartesi

Hangi Çocuk?

"Zor bir karar almam gerektiğinde, daima içimdeki çocuğu dinlerim ve içimdeki çocuk Manchester United diye bağırıyordu." -Robin Van Persie

Futbolcuların yeni kulüplerine imza attıktan sonra saçma sapan açıklamalar yapması alışılmış bir görüntüdür. Yeni takımın taraftarının gözünde 1-2 puan kazanmak için, doğuştan fanatik olanları mı ararsın, beni kesseler sizin renkleriniz akar diyenleri mi?

Van Persie, bu saçma sapan açıklamalar tarihçesine süper bir giriş yaptı dün. Dışarıdan ne kadar düzgün görünürse görünsün, futbolcu milleti ağzını açtığı anda mal beyanına başlıyor arkadaş. "Daha iyi kontrat için geldim" dememek için atılan taklalara; icad edilen kavramlara baksanıza. "Hangi çocuktu Robin bağıran? Yukarıdakine benziyor muydu?"

"Para için, inandığım bütün değerleri ve bana güvenen bütün insanları arkama batmadan sattım" diyecekmiş, dili sürçmüş sanırım. Yoksa, az biraz beyin sahibi bir insan böyle saçmalamaz.

2 yorum:

  1. futbolcular verdikleri bir kararla milyonların sevgilisiyken milyonların nefretini kazanmayı umursamazlar,onlar sadece parayı umursarlar..

    YanıtlaSil