7 Ağustos 2012 Salı

Cazorla Güzellik Olur

Yaklaşık 2 haftadır güvenilir kaynaklar tarafından bittiği yazılan Santi Cazorla transferi, gün itibariyle Arsenal tarafından da resmi olarak açıklandı. 27 yaşındaki oyuncuya yapılan 4 senelik kontrat için Malaga'ye ödenen paranın 16 milyon pound civarı olduğu söyleniyor ki, bu da bu transferi Arsenal için 'rekor' bir hale getiriyor. Umuyoruz, sonu bir önceki 'rekor' transferden daha iyi olur. 

Cazorla, ilk bakışta Cesc ve Nasri'nin yerine alınmış bir oyuncu gibi gözükse de, aslında Arsenal'in kendisini almasının asıl sebebi, RvP'nin durumu. Wenger, Robin'in ayrılması durumunda Podolski'yi göbekte kullanmak istiyor ve onun ortaya geçmesi halinde sol kanat da Cazorla'ya emanet olacak. Eğer talipleri birer birer dökülen RvP, u dönüşü yapar da yeni kontrat imzalarsa, bu sefer Cazorl, göbeğe çekilecek. Wilshere geri geldikten sonra belki sağa bile alınabilir. 

Nerede oynarsa oynasın, Cazorla'nın Wenger'e bir ton opsiyon sunacağı kesin. Son yıllarda, iyiden iyiye, alternatifsizliğe hapsolan Arsenal'in tam da aradığı oyuncu diyebiliriz kendisi için. Kendisine verilen rekor transfer ücreti ve bu yaz yapılan 2 transfer de, Arsenal'in ucuz etin yahnisinin yavan olduğunu da öğrendiğini gösteriyor. Zaten bizim yönetimden beklentimiz 50-60 milyon poundluk transferlerden daha çok, 10-20 milyon arasındaki tecrübeli adamlara yönelmesiydi. Arsenal'in İspanyol oyuncuya yaptığı yatırımın karşılığını alacağına eminim, yeter ki ağır bir sakatlık vs. olmasın. 

6 yorum:

 1. Hala şaşkınım ya arsenal 3 tane 10m'nun üzerinde adam aldı. Bişeyler değişiyor sanki içimde bir umut doğdu :). Ama bu haber sanki Wenger'in Wilshere'dan umudu kalmadığını da gösteriyor gibi :)

  YanıtlaSil
 2. beyler yanlışınız var arsenalin en pahalı transferi 35,000,000 avroya antonio reyes'tir bilgilerinize arz ederim. b.metin7

  YanıtlaSil
 3. Antonio Reyes benim bildiğim 1 sezonluğuna kiralık geldiydi. Bonservis ödenmediydi.

  YanıtlaSil
 4. reyes 2004ün birinci nayında sevilladan 35,000,000 avroya alındı , 2006 nın 7. ayında real madride bedelsiz kiralandı , 2007 nin 7. ayında atletico madride 12,000,000 avroya satıldı .b.metin7

  YanıtlaSil
 5. reyes £10.5m'a alındı hocam.. daha sonraki performans bonuslarıyla maliyeti toplam £13m'e falan geldi.

  http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/a/arsenal/3434355.stm

  YanıtlaSil
 6. heryerde 35,000,000 avroolarak geçiyorr bigboned abi .b.metin7

  YanıtlaSil