23 Şubat 2012 Perşembe

Borussia Barcelona


Bu sene, istatistiksel olarak Avrupa'nın en çok gelişen takımı Borussia Monchengladbach. Geçen sene 34 maçta aldığı 36 puanın, 10'unu son 4 haftaya sıkıştırmayı başararak ligde kalan takım, bu sene 22 maçta 46 puan toplamış durumda. Maç başına alınan puana bakarsanız, %97'lik bir gelişim sözkonusu. Monchengladbach  (ha ismine kurban), sadece istatiksel olarak değil, nitelik olarak da futbolunu bambaşka bir seviyeye çekmiş durumda. 

Bu arada, geçen sene Şubat ayında 23 maçta 19 puanla ligin dibine yerleşmiş şekilde aldığı takımı, önce son 11 maçta 17 puan ve play-off maçlarıyla Bundesliga'da tutan, sonra transfer döneminde harcadığı toplam 2 milyon Euro ile bu sene şampiyonluğa ortak bir takım ortaya çıkaran Lucien Favre'ı da ne kadar övsek azdır. Arsenal, Wenger'e veliaht arıyorsa, buyursun burdan yaksın bence. Wenger'in bize 7 senedir vaat ettiklerini, üstün Alman teknolojisi üretmiş işte. 

Monchengladbach (hey yavrum hey), yarın Hamburg ile oynuyor. Cuma akşamının futbol kısırlığına ilaç gibi. Kesin izleyin derim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder