30 Ocak 2012 Pazartesi

Son Düzlüğe Doğru

Arsenal'in ilk yarıda oynadığı futbola bakıp takımı yerden yere vurmak mümkün. Ancak, ikinci yarıda isteğin, şansın ve sakatların geri dönüşünü görüp bardağın dolu tarafına bakmamak mümkün değil. Zaman darlığından dolayı uzun uzun yazamayacağım, ancak, Şampiyonlar Ligi treninin tamamen kaçmaması için, Çarşamba günkü Bolton maçından itibaren Arsenal'in titreyip kendine gelmesi gerekiyor. Dün, Sagna'yı sahaya girerken görünce nedense içimi bir iyimser hava kapladı. Arsenal, bu sezon, onu özlediği kadar hiç bir sakatını özlemedi. Sahadaki varlığının bile takımın futboluna kademe atlatacağını biliyorum. Yeter ki, Arsene Arshavin'i bu takımdan uzak tutsun ve yeter ki Arsenalli futbolcular dün ikinci yarıda gösterdikleri gayreti, kalan bütün maçlara yaysınlar. Ligin sonuna doğru eleştirinin dozunu biraz kısıp futbola odaklanmak istiyorum. Umarım Wenger, saç baş yolduracak işlere imza atmayıp bunun gerçekleşmesine izin verir. 

2 yorum:

  1. "Arsenal, bu sezon, onu özlediği kadar hiç bir sakatını özlemedi." ??? Wilshere ne güne duruyor?sırf wilsherein dönüşü bu takımı 2-3 basamak yukarı çıkrr

    YanıtlaSil
  2. Wilshere yerine oynayabilecek adamlar var. Ramsey olsun Rosicky olsun birileri bulunur ama Sagna yerine oynayabilecek tek adam Carl Jenkinson ve onun da kalitesi belli. Bu yüzden Sagna'nın eksikliği daha büyük bir problemdi.

    YanıtlaSil