16 Ocak 2012 Pazartesi

Aspirin Al, Geçer

Burada daha önce milyon kere söylemediğim ne yazabilirim bilmiyorum. Mağlubiyete bir sürü bahane bulabilirsiniz ama, Swansea'nin total futbol oynayarak Arsenal'i sahadan sildiği gerçeğini değiştirmeniz zor. Eğer gerçekten söylendiği gibi, Wenger, düşük bütçeyle iyi futbol oynattığı için "iyi hoca" ise, Brenden Rodgers'a "tanrı" diye tapmamız gerekiyor; nitekim Swansea'nin bütçesi Arsenal'inkinin 10'da 1'inden daha az.

Ben Wenger'in Arsenal'deki süresinin çoktan dolduğunu yüzlerce kere söyledim. Bu lafımın her zaman arkasındayım ve Arsenal kendisinin yönetimi altında herhangi bir başarıya imza atarsa, bu laflarımın hepsini de yemeye hazırım. Ancak bir kez daha şunu hatırlatmak istiyorum. Benim, Wenger'in kovulmasını istememin sebebi, kötü futbol, ligdeki pozisyon yada kupasızlık değil. Beni asıl çıldırtan, kendisinin içerisinde bulunduğu delüzyonal ruh hali. Hiç bir eleştiriyi, hiç bir tespiti kabul etmeyişi, bu takımın eksiklerini ısrarla görmezden gelmesi, aynı sorunlar yüzünden Arsenal'in geriye gitmesini 6 senedir izlemesi. Arshavin bile, kötü oynadığını kendi ağzıyla itiraf ederken, Wenger'in "Aa ne kötü oyunu canım, ben kendisinden gayet memnunum" demesi. Swansea sizi sahadan silip rezil ettikten sonra "2-2'ye getirmeyi başardık ama o hatayı yapmasak iyiydi" diyecek kadar zavallılaşması.

Wenger, tüm bu kronik sorunları çözmek amacıyla takımda operasyon yapsın ve Arsenal bunun sonucunda küme düşsün, inanın ki bu kadar sinirlenmem. Kendisi, belirtilerden hasta olduğunun farkında olup, doktora gitmeyen bir yaşlı ihtiyar gibi. Aspirinle, ağrı kesiciyle günü kurtarmaya çalışıyor. Oysaki çözümün adı ameliyat, operasyon, organ nakli! 

- Bey amca kan kusuyorsun!
- Yok yok bu ciğerden çok memnunum ben, nefes alırken acıyo ama olur o kadar.


2 yorum:

 1. pazar günü bi 3-5 bişeyler geliyor gibi.

  YanıtlaSil
 2. Bazen diyorum 1-2 ay önceki gibi yazı yazmayı bıraksanda yine seri galibiyetler görsek sezon sonunda yazı yazsan.çnkü bu seznki en iyi dönemimiz senn yazı yazmdıgn döneme gelyr.arsenalin bu acınacak durumu yüzünden artık byle batıl inançlara kaldık :)
  ama bir yandan da piyaasadaki en kaliteli arsenal blog u oldgn gerçeği de var ve bu blogdan mahrum kalmakta istemiyorum.
  çelişkiler içindeyim :)

  ama eğer sen yazmaynca arsenal ilk 4 e girecekse ben bu güzel blogdan mahrum kalmaya razıyım. hrşey arsenal içn :)

  YanıtlaSil