31 Ocak 2012 Salı

9 Milyon Kere Beter Ol

Biz Tevez'in beş para etmez bir karaktere sahip olduğunu United günlerinden öğrenmiştik. Fergie gibi bir hocaya söylemediği yalan, transferi gerçekleşsin diye atmadığı takla kalmamıştı. Yıldız oyuncu kaprislerine hiç dayanamayan Fergie'nin onu kapı dışarı etmesi de çok sürmedi zaten.  City, kendisine senelik £10m'luk astronomik bir kontrat verdi ve bu kadar para bile bizim Çakal Carlos'a sadece 2 sene dayandı. Geçen sezon içerisinde de, ufak tefek huysuzlukları vardı ama, Tevez, Bayern Münih deplasmanında oyuna girmeyi reddettiğinde, hayatının hatasını yapmış oldu. City'nin, o günden bu güne kendisine verdiği cezaların ve ödemeyi kestiği prim ve maaşların toplamı 9.3 milyon pounda ulaşmış durumda. Tevez, karaktersiz olduğu kadar beyinsiz de bir adam. Eğer Bayern maçında oyuna girmeyi reddetmese ve huysuzluğu sadece saha dışında yapsa, Manchester City, kendisine çatır çatır maaş ödemeye devam etmek zorunda kalacaktı. Ama, kontratının ana maddelerinden birini yerine getirmeyerek, kendi bindiği dalı kesmiş oldu. Şimdi, City'i mahkemeye vermekle tehdit ediyor ama City'nin avukatları kendisine "Elinden geleni ardına koyma" diyip olaya noktayı koyuyorlar.

Tevez'in hikayesini daha bir kokuşmuş yapan, kendisinin, City'de mutlu olmayışının sebebini "Arjantin'deki ailemi özledim" olarak açıklarken, menejerini, Arjantin'e daha uzak bir ülke olan İtalya'ya, Milan ile flört etmeye yollamış olması. Galliani de bu tip oldu bittlere bayılır zaten. Milan, Tevez'in yarattığı huzursuzluktan faydalanarak, bu transferi ucuza kapatmak için kolları sıvadı ama onlar da sert kayaya tosladıklarını kısa sürede anladılar. Tevez, İngiltere'yi, Buenos Aires'in bir köyü sanmış olsa gerek. Kontrat var, kural var, kanun var arkadaşım. Öyle kafana estiğinde "Ben oynamıyom len!" deyip kapıyı çekip çıkamıyorsun işte. 

Başka bir kulübün oyuncusu olsa belki Tevez'in bu planı işleyebilirdi. Haftada £200000 dolar ödediği adamın mutsuz olduğunu gören herhangi bir yönetim, "Satalım gitsin" deyip -3 sene önce Man Utd'ın yaptığı gibi- Tevez'i elden çıkarabilirdi. Bu şahsiyetsiz adamın da attığı imzaya yağtığı nankörlük yanına kalır, kendisine kamyon yüküyle para ödeyen kulüple dalga geçer gibi ayrılırdı. Ama konu City olunca işler pek de planlandığı gibi gitmedi. 

Tevez'in yaptığı nankörlük, önce, hassas bir disiplin dengesini kulüpte oturtmaya çalışan Mancini'yi kızdırdı. İtyalyan teknik adam, kendisini Bayern maçından sonra kadro dışı bırakıp, "Ben burada olduğu sürece forma giyemez" diyerek de çizgiyi çekti. Kadro dışı kalan Tevez, durumu pek sallamadı ve Manchester City kendisinin savunmasını alacağı gün Arjantin'e uçtu. Bu hareket, Tevez açısından oldukça talihsizdi çünkü bu sefer devreye kulübün patronu Khaldoon El-Mübarek girdi ve "Tevez'e bizim koyduğumuz bonservis bedelini ödeyen bir takım çıkarsa kendisini satarız, aksi halde 2,5 sene daha kulübede oturur" açıklamasını yaptı ve Tevez'e "Yanlış adama yamuk yaptın" mesajını yollamış oldu.

Milan, City'nin kapısını 20 milyon pound civarı bir teklif ile çaldı ve Galliani ve Tevez cephesi bu transfere bitmiş gözüyle bakıyorlardı. Ancak, El-Mübarek bu sefer de "Milan'ın, bu transferin bittiğine dair aslı olmayan bir inanca kapılmış durumda. Kendi kendilerine kutlama yapacaklarına, bizim istediğimiz fiyata nasıl çıkacaklarını düşünsünler" şeklinde zehir gibi bir açıklama yaptı ki, kısa bir süre sonra Milan, Tevez transferinden vazgeçtiğini resmi olarak açıkladı. 

Transferin bitmesine saatler kala, Manchester City, Liverpool'un Carroll ile takas isteğini ve bir kaç kulübün kiralama tekliflerini reddetti. Şu an için, Tevez'in tek gerçekçi umudu PSG'nin çılgın bir teklif yapması gibi duruyor. Aksi halde en az bir altı ay daha para alamadan düz koşu yapacak. City'nin sahiplerinin, bu inadı 2 sene daha sürdürecek mali gücü var ve takımdaki diğer yıldızlara gözdağı vermek adına bunu yapabilirler de. Tüm bu olaylardan, ben niye zevk alıyorum bilmiyorum. Belki de, yeteneksiz futbolcuya tahammülüm olup beyinsizine olmayışındandır. Umarım benzeri bir hikayeyi yakında Balotelli için de okuruz. 

1 yorum:

  1. Manchester United Tevez'e satalım gitsin demediki daha doğrusu diyemezdi çünkü sen kiraladığın bir oyuncuyu satamazsın LOL!

    YanıtlaSil