26 Ağustos 2011 Cuma

Tombala

4. torbadan Borussia Dortmund'u çekmek biraz ayıp oldu ama çok da şikayet edecek bir durum yok sanırım. Geçen sene Shaktar'ın yaptığını yapıp Arsenal'i ikinciliğe itme potansiyeli Dortmund'un damarlarında akan kanda mevcut. Marsilya, lige iyi başlamadı ama onlar da kolay lokma olmayacaklar. Arsenal'in grubu lider bitirmesi için sahasında 9 puan alması şart. Umarım geçen sezon alınan dersi hatırlarlar da bütün grup maçlarına aynı ciddiyet ile çıkarlar.

Bu tip turnuvalarda "Ölüm Grubu" dediğimiz şey genelde "3 büyük takım ve 1 günah keçisi" şeklinde oluşur. Bu sene A grubunda eşine az rastlanır bir şekilde 4 takımın da güçlü olduğu bir ölüm grubu görüyoruz. City için iyi bir tecrübe olacak grup maçları. Bu gruptan çıkarlarsa, ilerisi için sağlam güven depolarlar.

Her sene olduğu gibi United yine balık bir kura çekti; Lyon, Real Madrid'le eşleşti. H grubunda 6 maç oynamaya gerek yok. Barça ve Milan birincilik için, diğer ikisi üçüncülük için birbiriyle oynasın yeter. Grup G, son 4 senenin 3 Avrupa Ligi Şampiyonu'nu bir araya getiriyor.

Ligimizin dibe vuran kalitesi yüzünden Trabzonspor'un işi her halükarda zor olacaktı. Fena gruba düşmediler ama kendi sahalarındaki CSKA maçı hariç 3 puan almaları zor gözüküyor.

UEFA bütün turnuvayı tek bir pdf'de özetlemiş. İlgilenenler buradan indirebilir.

Gelmişken taze çekilip bize Stoke City-Beşiktaş gibi ilginç bir maç hediye eden Avrupa Ligi kuralarını da vereyim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder