30 Ağustos 2011 Salı

Sto(Per) Tamam

Wenger'in geçen hafta Cahill'e neden 6 milyon gibi düşük bir teklif yaptığı anlaşıldı. Arsenal, Werder Bremen ile Mertesacker için 6 milyona anlaşmış. Geçen hafta Bolton'a yapılan teklif de "Hocam biz aynı ürünü 6 liraya bulduk; sizinkini bu fiyata bırakırsanız, sizden alalım, yoksa hayırlı işler" deyip nabız yoklamaktan başka bir şey değilmiş. Bolton, Cahill için 15'ten kapı açıyordu; bence Mertesacker olduğu iyi oldu. 

Cahill iyi bir defans oyuncusu ancak fiziksel özelliklerine ve oyun stiline bakarsanız, Vermaelen'e çok benzediğini görürsünüz. Mertesacker, Arsenal savunmasına ihtiyacı olan fiziksel katkıyı yapmaya daha yakın bir oyuncu. Tabi ki, Cahill'e göre daha ağır ve tekniği daha zayıf ancak dediğim gibi, yanında bu işleri yapacak bir Vermaelen (ve Koscielny) olacak. Cahill'in kendisinin 3 katı pahalı olmasının nedeni tabi ki İngiliz oluşu. Yoksa kağıt üzerinde Alman Milli Takımı ve Şampiyonlar Ligi tecrübesiyle gelen Mertesacker'in, kariyerinin tamamını Premier Lig'in orta sıralarında geçirmiş Cahill'e göre daha gösterişli bir CV'si var. 

Wenger bu transferde de ucuza kaçtı ancak bu sefer kendisini çok da suçlayamam. Bugün yapılan transferlerden sonra Nasri ve Cesc'ten gelen paranın 50 milyonu hala bankada yatıyor. Umarım Wenger yarın banka hesabını Rennes ve Lille'in tepesinden aşağı boşaltır. 

2 yorum:

  1. Keşke şu tranferler 3-4 hafta önce yapılsaydı.

    YanıtlaSil
  2. pozisyon bilgisi üst düzeyde olan temiz oynayan bir savunmacı. 2 metrelik boyu ile bazı pozisyonlarda çok ağır kalması ise dezavantajı. sagna-per-vermealen-santos 4 lüsü gerilerindeki szcycheny(aman allahım yazmak işkence!) ile takımı biraz toparlayacaktır diye düşünüyorum

    YanıtlaSil