27 Ağustos 2011 Cumartesi

Doktordan Kaçtım Geldim

Nedir bu Lille'in Wenger'den çektiği arkadaş? Arsenal önce Gervinho'yu aldı, sonra Hazard ile ilgilenmeye başladı; bugün öğrendik ki, Monaco'dan Lille'e transferini tamamlamak için sağlık kontrolüne giden Park Chu-Young, testlerin ortasında Fransa'yı terketip Londra'ya doğru yola çıkmış. Lille başkanı Michel Seydoux da "Park İngiltere'ye gitti, sanırım Arsenal'e. Kabul edilemez bu davranışından dolayı şoktayız" diyerek olayı doğrulamış. Dün Wenger "Golcü bakıyoruz" diye açıklama yapmıştı, demek ki buymuş. Kroenke'nin gelişiyle Asya pazarına yavaştan açılan Arsenal'in, bu seneki Asya turundan sonra ikinci bir pazarlama hamlesi olarak görüyorum bunu. Chu-Young yetenekli bir kardeşimiz olsa da, kendisinden Premier Lig golcüsü olup olmayacağı tartışılır. Her halükarda Chamakh'tan iyidir tabii. 

Bu arada stoper arayışında dün ilginç bir gelişme oldu ve Bolton, Arsenal'in Gary Cahill için yaptığı 6 milyon poundluk teklifi reddettiğini başkanı Phil Gartside'ın ağzından açıkladı. Teklifin düşüklüğü Gartside'ı çok kızdırmış olacak ki, Twitter hesabından bir Bolton taraftarının yolladığı mesajı re-tweet'ledi:
Tamam, Arsenal'in yaptığı teklif Bolton'u istediğinin 3'te 1'i olabilir, ancak Gartside'ın düştüğü seviye de acınacak durumda. 

Bu olaydan sonra Wenger, Gartside'ın açıklamasının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Zaten, eğer Arsenal gerçekten kapıyı 6'dan açtıysa bu transfer 2016'da gerçekleşir. Lille ile Gervinho pazarlığında iki takım arasındaki 1-2 milyon için pazarlıklar 6 ay sürdü, 11 milyonluk farkı kapatmak için Wenger 5 sene pazarlık masasında oturur bence. Gerçi Arsenal'in Cahill ile geçen seneden beri ilgilendiğini hesaba katarsak, pazarlığın 1 senesinin geçtiğini söyleyebiliriz. 4 sene daha sık dişini Arsenal taraftarı..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder