18 Ağustos 2011 Perşembe

Samir de Kaçar

Nasri'nin menejeri son 1 senede her gün fazla mesai yaptı. Arsenal ile 10 kere masaya oturdu, gitti United'a yalakalık yaptı, sonra City'e yanaşıp bu ikisini birbirine kırdırdı. Fergie akıllı adam, baktı ki Na$ri'nin dini imanı para, hemen çekti kendini. Gün itibariyle Man City ve Arsenal'in anlaştığı haberleri güvenilir kaynaklardan yayılmaya başladı. Görünen o ki, "Biz Finansal Fair Play kurallarına uyacağız!" diye ortalıkta dolanan Man City, Na$ri'ye 5 milyon pound peşin, üstüne haftada £200.000'lık konrat önermiş. Bu meblağ, Arsenal'in önerdiğinin 2 katından daha fazla (5 milyon bayram harçlığını saymıyorum bir de). Üstüne üstlük City, kontratının bitmesine 9 ay kalmış bir adam için 25 milyon pound bonservis ödüyor ki, bu zenginlik değil, düpedüz enayilik. Sezon sonunu değil, devre arasını bekleseler, Arsenal bu rakamın 3'te 1'ine razı olurdu. Ne diyelim, beklemeyip iyi ettiler ve kadrolarına bir lejyoner daha katmış oldular. Hayırlı olsun. 

Başka zaman olsa, Na$ri'nin satışını Arsenal açısından "Good business" olarak değerlendirirdim, ancak Fabregas'ın ayrılıp takımın orta sahasının kuşa döndüğü bu günlerde bunu yapmakta zorlanıyorum. Gerçi be,i Nasri'yi hiçbir zaman sevemedim. Yetenekleri tartışılmaz olsa da ruhsuzluğuyla, sorumluluk almayışıyla hep bir şeyleri eksik yapan bir adamdı. Geçen sene çok iştahlı olmasının sebebi de zaten sonradan ortaya çıktı. Bildiğin "kontrat sezonu" oynuyormuş adam. Piyasasını yaptı, bastı gitti. Kendisinin Cesc'ten farkı, yerinin kolayca dolacak bir arkadaş olması. Bugün, Eden Hazard'ın piyasası £17m civarı. Parayı basar getirirsin, cebinde £8m da harçlık kalır. Peki Wenger bunu yapar mı? Tabii ki hayır. 

3 yorum:

 1. uzun zamandır okuyorum blogu.
  Wenger'in para harcamamasının nedeni bence kulüp yönetimiyle ilgili bir durum.Yani wesley sneijder,suleijmani,hazard,scott dann ın toplam maliyeti 80 milyon euroları bulur.E zaten 60 a iki adamın gitmiş.şu denilen adamlar gelse kesin ilk ikiye giricen.Ramseyle song u yedekliyebilicen derinlik olucak.Gelen adamlardan sneijder hariç hepsi de genç.Aldığın paraya satabilirsin gibi duruyor.
  Yönetimi neden suçluyorum çünkü rooney,smalling gibi tartışmasız değerler hep united a gdiyor.ARsenal pazarlık bile yapamıyor.Bizdeki fenerbahçe trabzon gibi bir fark var galiba mali olarak.Haftalık ücretlere de bakarsak,arsenal liverpoolun bile gerisinde.

  YanıtlaSil
 2. sana garanti edebilirim ki, Arsenal'de transfer i$lerindeki tek karar mercii Wenger..

  Gazidis, bu yaz yaptigi aciklamalarda hep "Aktif olacagiz" dedi ama Wenger yine bildigini okudu..

  Arsenal yonetim kurulu da Wenger'e olan tepkisizliklerinden dolayi bayagi bir yipranmi$ durumda.. Bracewell-Smith yonetimden ayrilirken, "Arsenal yonetiminin istifa etmesi gerekir" diyerek ayrildi.. Peter Hillwood'un bu siralar istifasi cebinde dola$tigi da bilinen bir gercek zaten.. Eger, Arsenal bu sezon tokezlerse, Wenger ile birlikte yonetim kurulunun da tasviyesine taniklik edecegiz..

  YanıtlaSil