26 Temmuz 2011 Salı

Zenci SabriYukarıdaki melodiyle hepberaber söylüyoruz:

We like E boue - boue
We like E boue - boue
We like E boue - boue
We like E - BOUE!!

İyi niyetli ancak yetenekleri kısıtlı, süratli ancak oyun zekası düşük, orta saha için biraz "kazma", defans için de güven vermeyen bir oyuncu adı verin desem, Galatasaray'ı takip edenleriniz "Sabri", Arsenal'i takip edenleriniz "Eboue" der. Anlaşılan o ki aynı tanımın karşılığı olacak kadar birbirine benzeyen bu iki adam Galatasaray forması altında buluşmak üzere.

Galatasaray'ı yönetenler, eldeki bir Sabri'yi neden yetersiz gördüler de "Bu oğlanın bir de zencisini alalım" dediler bilmiyorum. İngiliz basını, bu transferi bir süredir yazıyordu, bu hafta bu haberler, ciddi gazetelerde "Bitti" olarak çıktı. Galatasaray'ın 4 milyon pound bonservis bedeliyle Eboue'yi transferi yakın gibi.

Dediğim gibi, Galatasaray'ın sol bekinde bir Balta varken, transfer neden sağ tarafa yapılmak istenir pek anlamış değilim. Eboue'nin, Gibbs'in sakat olduğu dönemlerde (yılın 11 ayı), Clichy'nin yedeği olarak sol bek oynamışlığı var ancak Arsenal'in ondan yeterli verim aldığını söylemek zor. Hatta, kendisinden sağ bekte bile verim alındığını söylemek zor ancak, Arsenal'in o bölgede dünyanın en iyilerinden birisini barındırdığını da hatırlamak lazım. Eboue'yi, Sagna ile kıyaslamak biraz acımasızlık olur.

Her ne kadar, Eboue'yi Arsenal formasıyla görmeye pek tahammülüm kalmamış olsa da, ilginç bir şekilde, kendisinin Galatasaray'a yararlı olabileceğine inanıyorum. Arsenal kariyerini bitiren son Liverpool maçında olduğu gibi saç baş yolduran hatalar oyununun bir parçası mutlaka olacaktır ancak, bu, Eboue'nin hızı ve enerjisiyle Türkiye standartlarından bir gömlek üstün bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Transfer henüz açıklanmış değil ve varsayımlar üzerinden çok fazla analiz yapmak istemiyorum. Galatasaray açısından ilginç bir transfer olacağı kesin gibi. Benim, bu transferden tek beklentim ise TT Arena'yı yukarıdaki tezahüratı yaparken görmek.

BOUE!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder