2 Mayıs 2011 Pazartesi

Utanın Biraz

NASA'nın New Horizons uzay aracı, üzerindeki kamerayla, geçtiğimiz ay Uranüs'ün yörüngesindeydi; ben bu satırları yazarken Plüton'a doğru yoluna devam etmekte. Öte yandan, dünyanın en çok izlenen sporu, 100 yıllık kamera teknolojisiyle tanışamadı gitti. Uranüs'e giden kamera, futbol sahasına giremedi.

Gol çizgisi teknolijisinden (GLT) daha önce bahsetmiştik. Top, çizgiyi geçtiği anda hakemi uyaracak bir teknoloji halihazırda mevcut. Ama, Chelsea maçında görüldü ki, o kadarına bile gerek yok. 4. hakemin, yanındaki ekrana bakarak pozisyonu çözmesi 10 saniye bile almaz. Şu an için utanç verici olan, Lampard'ın şutunun gol olmadığını dev ekranlardan, hakem dahil stadyumdaki herkesin görmesi, ancak maçın hiçbir şey yokmuş gibi devam etmesi. Böyle saçmalık olur mu arkadaş?

Tenisi, NBA'i, rugbysi hepsi kullanıyor bu mereti, bir tek futbolu yöneten örümcek kafalıların düşmedi hala jetonu. Bana göre, milyar dolarların döndüğü bir spor için utanç verici bir durum. Son 5 senedir, her hatalı karardan sonra gündeme gelip gelip, 1 hafta sonra unutuluyor bu olay. Dünya Kupası'nda bile tartışma yarattı; hala uyuyor bizim dallama ikili Blatter ve Platini. Umuyorum, tez zamanda ikinizi de kolonoskopi gereksin de anlayın kameranın nimetlerini gayet yakından..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder