21 Mayıs 2011 Cumartesi

The Thin Red Line

Premier Lig, Premier Lig olalı böyle düşme hattı görmedi. 5 takım, son haftaya 1 puan farkla giriyor ve son dördün averajları bile birbirine yakın. Atılan gol sayısının ligde kalanı belirlediği bir senaryoya şahit olabiliriz yarın. Herhangi bir tahmin yapmak imkansıza yakın olsa da, izninizle biraz sallamak istiyorum.

Bana göre, yarın, Wolves, kendi sahasında Blackburn'u yenerek ligde kalır. Blackpool, Birmingham ve Wigan'ın kaderleri ise, kendi performanslarından daha çok, oynadıkları takımın performansıyla belirlenir. Blackpool, şampiyon United ile oynayacak ve Ferguson yedek ve gençlerden kurulu bir takımla sahaya çıkacağını şimdiden açıkladı. Bu Blackpool için avantaj gibi gözükse de, United'ın yedeklerinin Schalke'ye ne yaptığını hep beraber gördük. Tarafsız adamın gönlünde ayrı bir yeri olan Blackpool yarın kaybederse, Tottenham'ın, Birmingham'ı daha ağır bir şekilde yenmesini bekleyecek. Ligin sonunu berbat getiren ancak Liverpool galibiyetiyle moral bulan Spurs, yarın kazanamazsa, Avrupa Ligi şansını kaybedebilir. Bu sene Şampiyonlar Ligi'nin tadını alan Tottenham'ın, Avrupa Lig'ini ne kadar umursadığı ayrı bir soru işareti olsa da, yarın sahaya kazanmak için çıkacaklarını sanıyorum. Wigan'ın rakibi, Stoke için yarınki maç çok da bir şeyi değiştirmeyecek olsa da, kaybetmeleri halinde 2-3 sıra birden düşmeleri ihtimali var. Premier Lig'deki her sıranın yaklaşık £1m değerinde olduğunu düşünürseniz, onların da kazanmaya çalışacağını öngörebilirsiniz.

Ben şahsen, Blackpool ve Wolves'un kalmasını istiyorum. Nitekim, seyircisi maçlara gitmeye tenezzül etmeyen Wigan zaten Premier Lig'i hakeden bir kulüp değil. Öte yandan, Birmingham ligin en kazma kulübü ve oynadıkları futbol gerçekten göz ağrısı. Blackburn ise ne idüğü belirsiz sahipleri ve saçma sapan yönetim kararlarıyla iyice antipatik bir kulüp halini almış durumda.

Ben ne istersem isteyeyim, yarın herşey sahada çözülecek. Tahminim olan son 5'i şuraya yazacağım ki, yarın bakıp bakıp gülelim.

Wolves - 43
Blackburn - 40
Wigan - 40
Birmingham - 39
Blackpool - 39
West Ham - 34

2 yorum:

  1. birmingham ve blackburn gitseler en güzeli olur. gerçi onun için blackpool'un united'ı old trafford'da yenmesi gerekiyor ve wigan ile wolves da galip gelecek..

    tottenham, newcastle ve wba ile birlikte 53 golle ligin en fazla gol atan altıncı takımı konumunda blackpool. bu adamlar düşmesin.

    YanıtlaSil
  2. blackpool'a yazık olacak harbıden de.. united macı hic sallamazsa şanları olabilir..

    YanıtlaSil