20 Mayıs 2011 Cuma

O Hızla Nereye Git Biliyor musun?

The Sun'ın bugünkü özel haberini okurken bir kaç kere durakladım açıkçası. Önce bir tarihe baktım, bugün 1 Nisan mı kontrol ettim; sonra kendi kendime kızdım Sun neden Arsenal ile dalga geçiyor diye. Sonra baktım ki, haber hakikatten ciddi. Yani bildiğin Denilson'un, Arsenal'den ayrılıyor olduğu haberi. Yıllardır beklediğim gün gelmiş de farkında değil mişim.

Bu aslında beklenmedik bir şey değildi de, haberin içeriğinde Denilson'un ettiği laflar beni "Şaka mı bu?" tepkisi vermeye itti. Eleman diyor ki,
"I am a winner and I came here to win trophies but I've been here for five years and won nothing"
Vay anasını, Arsenal kadrosundaki uzak ara en berbat oyuncu olan Denilson'un ettiği lafa bakar mısınız? Kendisi "Winner" imiş, 5 yıldır hiç bir şey kazanamamış. Kanserli hücrenin, üzerine kök saldığı vücudu "sağlıklı değil" diyerek terk etmesi gibi bir şey sanırım bu.

Denilson, ya çok fazla Charlie Sheen twiti okuyup, beyin özürlü olmayı "winner" olarak tanımlamayı öğrenmiş ya da kazanmak kavramının ne olduğundan haberi yok. Sen bugüne kadar neyi kazanamışsın, kazandırtmışsın ki "winner" olasın yahu? Sayısalda 3 tutturmuşluğun bile yok lan! Arsenal'e gelmeden önce bir hiçtin, Wenger'in kanatları altından çıktığından anda bir "hiç" olmaya devam edeceksin.

Kendisi hakkında çok fazla çene yorup kendimi yormak istemiyorum. Tek söyleyeceğim, Arsene Wenger'in senelerdir katlandığı adamlardan birinin sonunu hep beraber görüyoruz. Bir 19'luk ve bir 20'lik genç gelip formayı aldı Denilson'dan, kendisi de gemiyi terkediyor artık. Ah Arsene ah, sana ne kadar ah etsek azdır bu beş para etmez adamı bize zorla izlettiğin için.

Neyse bugün kızgın geçirelecek bir gün değil aslında. Tam Arsenal'den adam olmayacağı sonucuna bağlamıştık ki, bu hayırlı haberle uyandık. Kazamız mübarek olsun diyorum. Umuyorum gerisi de çorap söküğü gibi gelir.

2 yorum:

  1. bunun üstüne nicklas bendtner'in babasından da bir gol haberi var: bendtner, kulübede oturmaktan sıkılmış ve almanya veya ingiltere'den kendisiyle ilgilenen takımlardan birine transfer olabilirmiş. gözlerim doldu okurken.

    bir de wilshere ve u21 turnuvasıyla ilgili olarak, wilshere ve carroll ikilisinin danimarka'ya götürülmeyeceği belirtildi bugün. arsenal cephesinde güzel gelişmeler.

    YanıtlaSil
  2. İnternetimdeki sorun yüzünden yorum yapamıyorum uzun zamandır bloga en büyük acım şuna yorum yapamamak oldu. Ulan herifin girdiği tribe bak ya. Winnermış. Sen önce sağına soluna pas atabilmeyi öğren.

    YanıtlaSil