20 Mayıs 2011 Cuma

Hangi Fatih Terim?

Ünal Aysal'ın Galatasaray'ın başkanı olmasıyla birlikte, "Teknik direktör kim olacak?" sorusu cevap bulmak için sıraya girmişti. Bu sorunun cevabını Fatih Terim olarak aldık; sıradaki soru ise "Hangi Fatih Terim?" 90'lardaki, futbolun değişimine ayak uyduran, kazanmak için varını yoğunu ortaya koyan, takım sarsılmaya başladığında, kendini Galatasaray'ın önüne koyarak takımı ayak tutan Terim mi; yoksa kendini geliştirmek yerine 20 yıllık devlet dairesi müdürü gibi egolarına yenilen, futbolun değişimine ayak uyduramayan ve hala 15 yıl öncesinde kalmış Terim mi?

Ben sorunun cevabının 2.'si olacağını düşünen taraftayım. Aslında taraf olmak da istemiyorum, çünkü daha süreç başlamadan bir taraf olmak, Galatasaray'ın, Fatih Terim'in ve Ünal Aysal'ın üzerinden anlamsız bir baskı yaratacak. Sonucunda da başarılı olacakları varsa, o ihtimal de daha başlamadan sona erecek... Bu yüzden cevabımı, "Fatih Terim'in başarılı olacağını düşünmüyorum, ama Galatasaray'ın bu yeni dönemdeki başarısının tek belirleyicisinin Fatih Terim'in kendisi olacağını düşünüyorum" olarak değiştiriyorum...

Rijkaard geldiğinde, evet bu sefer olacak diye düşünmek bile büyük bir keyifti. Ama zaman ilerdikçe ve yıllardır beklediğimiz "ekol yaratmak, istikrar sağlamak vb. gibi terimlerin bize çok uzak olduğunu anladıkça umutlarım tükendi. Aslında tüm bunların gelecekte bir gün gerçekleşeceği umudu hala içimde bir yerlerde var, ancak şu anki durum içerisinde dönemlik (en az 2-3 yıllık) önlemler alan, futbolunu şekillendirebilen ve başarıyı yakalayabilecek bir Galatasaray'a destek vermek, yanında olmak şu an bütün Galatasaray taraftarlarının olduğu gibi benim de tercihim alacak.

Sonuç olarak; Galatasaray'da tarihinin en önemli dönemi başlıyor. Başında da "gelecek için", klişe tabiri ile tam bir kapalı kutu olan Fatih Terim var ve bu kutudan çıkacak olan Fatih Terim, Galatarasaray'ın önündeki en az 2-3 sezonu tayin edecek.

Umarım tüm Galatasaray severler için en iyisi olur, çünkü artık Galatasaray'ı izlerken ve hakkında konuşurken heyecanlanmak istiyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder