9 Nisan 2011 Cumartesi

Yılın Adamları

Sezonun bitmesine daha var ancak İngiltere'de, Profosyonel Futbolcular Birliği'nin (PFA), 'Yılın Futbolcusu' ve 'Yılın Genç Futbolcusu' adayları belli oldu.

Yılın Genç Futbolcusu
Gareth Bale - Tottenham
Seamus Coleman - Everton
Joe Hart - Manchester City
Javier Hernandez - Manchester United
Nani - Manchester United
Samir Nasri - Arsenal
Jack Wilshere - Arsenal

Bale ve Wilshere ikilisinden birisi alır gibi duruyor. Nasri ve Nani, 23 yaş altında olsalar da 'genç futbolcu' ödülü almak için biraz fazla tecrübeliler. Zaten Nasri, yılın futbolcusuna da aday. Joe Hart iyi bir sezon geçirdi ancak City'nin beklentileri karşılayamaması onun dezavantajı. Aynı şey, Coleman için de söylenebilir. Kale sahası içerisindeki topları gole çevirmekten öte bir olayını görmekte zorlandığım Hernandez'ten hiç bahsetmeyeyim.

Bana göre Wilshere, Bale'in 1 adım ötesinde çünkü sezonun tamamını son derece istikrarlı bir şekilde oynadı. Bale 2-3 ay muhteşem oynadıktan sonra, sakatlıklarla boğuştu ve eski formuna ulaşana kadar sezon bitmiş olacak. Bir nevi, oy veren futbolcular, 3 ay 10 üzerinden 10 oyun oynayan veya 8 ay 10 üzerinden 9 oynayan arasında seçmek zorunda.

Yılın Futbolcusu
Charlie Adam - Blackpool
Gareth Bale - Tottenham
Samir Nasri - Arsenal
Scott Parker - West Ham
Carlos Tevez - Manchester City
Rafael Van Der Vaart - Tottenham
Nemanja Vidic - Manchester United

Son 4 yıldır United'lı oyuncuların kazandığı ödülün bu sene kesin bir favorisi yok. Tek bir oyuncunnu takımın oyunu üzerinde yaptığı etkiye bakacak olursak, ödülü Charlie Adam'a vermemiz gerekiyor. Maalesef Blackpool'un içinde bulunduğu form durumu onun önündeki en büyük engel. İçimden bir ses, ödülü Bale alacak diyor. Daha önce dediğim gibi, kendisinin bu sezon patlama yaptığı bir gerçek ancak gösterdikleri süreklilikle Nasri, Tevez, Parker gibi adamlar bana göre ödülü daha çok hak ediyorlar. Arsenal'in ve City'nin kupasız kalışları, West Ham'ın da dipten kurtulamayışı Nasri, Tevez ve Parker'ın önünü kesebilir. VDV neden aday onu pek anlamadım. Vidic, sezonun yarısını sakat geçirmesine rağmen Man Utd kontenjanından listede.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder