19 Nisan 2011 Salı

Yakıştı

Profesyonel Futbolcular Birliği'nin (PFA) yılın en iyi oyuncusu ve genç oyuncusu ödülleri sahiplerini buldu. Tahmin edildiği üzere büyük ödül Gareth Bale'in, genç futbolcu ödülü de Jack Wilshere'e gitti.

Bana göre Bale'in aldığı ödül, Tottenham'ın yaptığı her şeyi abartma kampanyasının son ürününden başka bir şey değil. Kendisinin çok yetenekli olduğu tartışılmaz, ancak sezonun bütününe baktığınızda Parker, Tevez, Nasri gibi adamlardan daha yararlı olduğunu söylemek zor. Hatta, iki Milano kulübüne karşı oynadığı 4 maçı bir kenara koyarsanız, aradaki uçurum hepten açılıyor.

PFA ne karar verdi pek de umrumda değil zaten, benim gönlümde yılın futbolcusu yukarıdaki adam. Bu sene kaldırdığı yükü, onun yaşındayken ne Cesc kaldırdı, ne Messi. Sürekli sakatlanıp değişen Arsenal orta sahasının istikrarlı tek adamıydı. Geçen sene Bolton formasıyla sadece 14 maç oynadıktan sonra, bu sene şimdiden 44 maça çıkmış durumda Wilshere. Bu hızla giderse Arsenal formasıyla bir 700 maç kadar oynar diyorum ben.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder