9 Nisan 2011 Cumartesi

Sanırım Bir Şey Anlatmaya Çalışıyorlar

18 günde 4 El Classico izleyeceğimiz hemen hemen kesinleşti. Tarafsız adamın gözünden bakıldığında tam bir ziyafet. Barça'lılar, serinin favorisi olduklarından dolayı rahat gibi gözüküyorlar. Bu 4 maçın, kara kara düşündürdüğü yegane kişi ise tabi ki Mourinho.

Mourinho için bu 4 maç hem büyük bir tehlikeyi hem de bulunmaz bir fırsatı barındırıyor. Tehlike, tabi ki yukarıdaki 5 arkadaşın dileklerinin gerçek olma ihtimali. Barça, Real'i bir sezonda 5 kere 5'ler mi bilmiyorum ancak Mourinho bu 4 maçlık seriden bir şeyler çıkaramazsa, sezon sonu Madrid'ten ayrılması kesinleşir gibi.

Tabi bir de madalyonun diğer tarafı var. Madrid'teki ilk sezonu, şu an kadar Barça fırtınasının gölgesinde kalan Mourinho, bir şekilde, rakibini Şampiyonlar Ligi'nin dışına itmeyi başarırsa, işte o zaman Katalanların keyfine tam anlamıyla limon sıkılmış olur. Nitekim, Barça'yı geçen Real, çok büyük ihtimal Şampiyonlar Ligi'ni de kaldıracaktır. Böyle bir ihtimal gerçekleşmesi halinde ise, Barcelona isterse ligi 62 puan farkla kazansın, sezonun galibi Real ve Mourinho olacaktır.

Neresinden bakarsanız bakın, ilginç bir 18 gün bizleri bekliyor. Barça serinin favorisi olabilir ancak Katalanlar, Mourinho'yu küçümsemenin acısını bence hala arkalarında hissediyorlar. İlk yarıdaki 5'in rehavetini bir kenara koyup, sahaya konsantre olmazlarsa başlarına iş açabilirler.

Not: "Units", Katalanca'da United anlamına geliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder