4 Nisan 2011 Pazartesi

Hadi Geçmiş Olsun

Arsenal'in 8 maçlık fikstürünün ilk yarısı "kolay" maçlardan oluşuyordu. Ard arda Sunderland, West Brom, Blackburn ve Blackpool... Takımın, bu seriden maksimum puanı alarak çıkıp, önündeki Liverpool, Tottenham, Bolton, Man Utd maçlarına momentumla girmesi gerekiyordu. Ancak, son 6 senede benzer versiyonlarını izlediğimiz klasik dağılmalardan birisi daha yaşandı ve Arsenal, düşmeme mücadelesi veren rakiplerine 6 puan birden bırakarak şampiyonluk yarışında iyice geriye düştü.

Oysa Man Utd, ilk yarıyı West Ham karşısında 2-0 geride kapamış, Arsenalliler açısından akşam çok da güzel başlamıştı. Ancak United'ı ve Ferguson'u senelerdir şampiyon yapan zihinsel güç ve kazanan takım olma özellikleri tekrar ortaya çıktı ve Manu ikinci yarıda gayet sakin bir oyunla West Ham'ı sahadan siliverdi.

Son haftalarda eleştirilerin dozunu zaten iyice arttırmıştım. O yüzden burada, tekrar Wenger'i ve bir araya getirdiği takımı yerden yere vurmak istemiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki, daha bundan 1 sene önce herhangi bir Arsenal forumuna, bloguna girip Wenger'i eleştirdiğinizde, 50 tane adamın ağzınızın payını verdiği bir ortam buluyordunuz. Bugün, durum tam tersine gelmiş durumda. Bugüne kadar Wenger'e tek bir toz zerresi kondurmamış Arsenal yazarları bile pes etmiş durumda. Eğer Arsenal, önündeki 5 maçta kötü bir seri yakalarsa, bu sezon sonunda son 15 senede hiç görmediğimiz derecede ateşli tartışmalar izleyeceğiz.

Arsenal'in geleceği hakkında bir takım sonuçlara varmak için sezon sonunu beklemek daha uygun olacak. Ancak bugün için kesin olan, bu takıma olan inancın artık hiç kalmadığı. Daha geçen sezona kadar Arsenal'in gözbebeği olan Cesc için bile bugün "Her sezon 10 maç oynayacaksa, satalım gitsin" görüşü hakim ortamda. Taraftar artık köklü değişiklik istiyor ve bunu yapmaya gönüllü olmadığı takdirde Wenger'den de vazgeçmeye hazır.

Daha fazlasını söylemeden önce 8 hafta daha bekleyelim o zaman.

2 yorum:

  1. wenger, cesc, arshavin, bendtner, koscielny gitsin; moruinho, hazard, hamsik, lukaku, akinfeev gelsin böylelikle hepimiz mutlu olalım! güzel oynamasak da kupa alamasak da yıldızlarımızla övünürüz güzel olmaz mi?

    YanıtlaSil
  2. bu degisiklikleri yaparsak kazayla kupa aliriz yalniz..

    YanıtlaSil