26 Mart 2011 Cumartesi

Wilshere vs Ramsey

Ah şu milli takım araları yok mu... Resmen öldürüyor insanın yaşama sevincini. Avrupa'da liglerin tam da en hararetli dönemine sıkıştırılan bu 2 haftalık ara için UEFA'yı tebrik etmek lazım.

Milli takım arasına sövüyorum ama bu periyod, yine revire dönen Arsenal'in, zorlu Nisan ayı öncesinde kendini toparlaması için bulunmaz nimet niteliğinde. Sanırım, Cesc, Walcott ve Song önümüzdeki hafta takıma geri dönebilecek duruma gelmiş durumda. RVP, sürpriz yaparak milli takımdaki ilk maçında sakatlanmamayı başardı. Fransızlar zaten ter attı sadece. Bugün Galliler, Wilshere'i de sağ bırakırlarsa Arsenal açısından hayırlı bir milli takım arasını geride bırakacağız.

İzlemeye değer tek bir maçın bile olmadığı hafta sonunda, Arsenal taraftarının gözü, takımın iki genç yıldızının milli formalar altındaki kapışmasında olacak. Anlaşılan o ki Capello, Wilshere'ın en büyük hayranlarından birisi ve o olduğu sürece bizim oğlan hep ilk 11'de olacak. Zaten Jack'i görmezden gelip, modern Bülent Akın Gareth Barry'i oynatmak futbol cinayetinden başka hiçbir şey olmazdı.

Jack, İngiltere için ne kadar önemli ise, Ramsey de Galler için o kadar önemli. Öyle ki, bugünkü maça kaptan çıkıyor kendisi. Bale'in yokluğunda takımın bütün sorumluluğu üzerinde olacak. Sakatlıktan ve kiralık dönemden sonra verdiği ilk sınavda West Brom maçında zorlanan Ramsey'in, bugün nasıl oynayacağı Arsenal açısından da büyük önem taşıyor. Formda bir Ramsey, Diaby ve Denilson'un yedek oturması demek ki, bunun Arsenal açısından ne hayırlı bir haber olduğunu açıklamama gerek yok sanırım.

İngilizler, konu milli takım olunca bir elleri "self destruction" düğmesinde yaşayan bir millet. Capello, geçen sene patlak veren Terrygate'in ardından, John Terry'nin elinden aldığı kaptanlık pazubandını bu hafta geri vererek bir nevi tükürdüğünü yalamış oldu. Üstelik bu hareket Ferdinand'ı da küstürdü ki, Capello'nun konuşma isteğini bile geri çevirmiş Rio efendi. Hayır, Ferguson bile, Ferdinand'ın devamlılığı yok diye kaptanlığı Vidic'e vermişken, Capello'nun onu tercih etmeyişi neden bu kadar koydu anlamadım.

Capello'nun kendince haklı olduğu bir yan da var. "Pazubandı kim takarsa taksın, soyunma odasında ve sahada lider Terry" diyor İtalyan. John Terry, saha dışında 5 para etmez bir adam ve İngiltere'nin uzak ara en nefret edilen futbolcusu olabilir ancak sahaya çıktığında doğal bir lider olduğu tartışma götürmez. Bu açıdan, Terry'nin tekrar kaptan yapılması çok da şaşırılacak bir durum değil.

Özetle, Arsenal sevenler için ilginç bir maç olacak bu akşam. Kimin kazanacağı pek umrumda değil. Tek isteğim Wilshere ve Ramsey'in sahayı tek parça halinde terketmesi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder