12 Mart 2011 Cumartesi

Tedavi Maçı

FA Cup'ta, birkaç saat sonra Arsenal, Old Trafford'a çıkıyor. Her iki takımın da zorlu bir dönemden geçiyor olması, normal şartlar altında çok da önemli olmayan mücadeleyi, sezonun en önemli kırılma noktalarından biri haline getiriyor.

United, üstüste Chelsea ve Liverpool'a kaybederek, ligdeki puan farkı avantajını bir haftada yemiş oldu. Buna karşılık Arsenal, 13 gün önce 4 kulvarde devam ettiği sezonu, bugün tek kulvara düşürme tehlikesiyle karşı karşıya. Bu akşamki maç her iki takım için de krizden çıkış noktası haline gelmiş durumda.

Arsenal açısından, Lig Kupası'nın dramatik finali, Sunderland'e kaybedilen 2 puan ve olaylı Barça maçından sonra, bu akşam alınacak bir mağlubiyet tedavisi güç sonuçlara yol açabilir. Takımın, geçmişte bu tip stresli günlerde tamamen dağıldığı bilinen bir gerçek. Bu akşam da bu stresi üzerinde hissedecek Arsenal'in asıl problemi sakatlıklar.

Arsenal'in bu sene yedek kulübesinden medet umduğu maçların hiçbirini kazanamadığını düşünürsek Szczesny, Fabregas, Walcott ve Song'un yokluğunun endişe verici olduğunu söyleyebiliriz. Bana göre, Wenger'in bugün göbekte Wilshere ve Diaby'nin yanında oynatacağı adam maçın kaderini belirleyen oyuncu olacak. Bu görev için 4 aday var: Denilson, Rosicky, Ramsey ve Nasri.

Denilson'un adını şuraya yazınca tüylerim diken diken oluyor yemin ederim. Bırakın sahaya çıkmasını, kağıt üzerinde varlığı bile ödümü patlatmaya yetiyor. Wenger'in onu Diaby ile birlikte sahaya sürme ihtimalinden hiç bahsetmek istemiyorum. Fransız, bu sezon Nasri'yi inatla açıkta oynattı ve geçtiğimiz sezonlarda, zaman zaman denediği "Cesc pozisyonu"nu, Nasri'ye hiç vermedi. Bunun sebebinin, Nasri'nin kanat savunmasını iyi yapması ve hücum bölgesine yakın oynadığında skor üretmesi olduğunu söyleyebiliriz. Wenger, bugün genç oyuncuyu göbeğe koyar mı bilmiyorum. Nasri göbeğe gelmezse, orası Rosicky'e kalacak ki, onun bal yapmayan oyunu yerine, ben, o bölgede Ramsey'i görmeyi yeğlerim.

İçinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle hakkında yorum yapmanın oldukça zor olduğu bir maç izleyeceğiz bu akşam. Eksik ve baskı altındaki her iki takımdan, karakteri daha sağlam olan büyük ihtimal sahadan galip ayrılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder