19 Mart 2011 Cumartesi

Daha Çilemiz Dolmamış

Dünya üzerinde yoktur başka örneği bunun. Almunia'nın, Arsenal'e verdiği zararı daha önce hiçbir oyuncu, hiçbir kulübe vermemiştir. Dünya futbolu Almunia'dan daha kötü kaleciler görmüştür mutlaka. Ancak aklı başında teknik adamlar, hata yapan kalecilerine birkaç kereden fazla şans vermeyeceği için, zarar hiçbir zaman bu boyutlara ulaşmaz. Ben başka bir oyuncu daha hatırlamıyorum ki, tek başına, takıma 20'den fazla maç kaybettirmesine rağmen o kulüpte halen barınabilsin.

Her hafta tekrar tekrar yapılmayan transferlerden bahsediyorum; biliyorum içinizi baydım artık. Ama Arsenal'i izleyip de, bundan yakınmamak mümkün değil.

West Brom'un ilk golüne bakın. Taç atılırken Squillaci nerede duruyor? Onun kaçırdığı adam kornere sebep veriyor. Sonra korner atılırken, Squillaci bu sefer de kale sahası yan çizgisinin de dışında pozisyon almış durumda. Stoper dediğin nereyi savunur yahu?

İkinci gole diyecek bir şey var mı bilmiyorum. 41'lik Lehman oynasaydı acaba bundan daha kötüsünü yapabilir miydi diye soruyor insan kendi kendine. Almunia, kendi berbat standartlarını da aştı bu pozisyonda.

Peki ya Denilson? Fazla bir şey söylemek istemiyorum. Kendisinin Arsenal takımındaki varlığı, Wenger'in kovulması için, tek başına yeterli bir sebep bence. Bilmiyorum, yeterince açıklayıcı oldu mu?

Arsenal'in şu haline ve önündeki fikstüre bakarak, şampiyon olmasının imkansız olduğunu söyleyebilirim. Takımın, önündeki 2 haftalık arayı iyi değerlendirmesi gerekiyor. Nitekim, bugün West Brom karşısında oynanan oyunla Nisan ayındaki Liverpool-Tottenham-Bolton-Man Utd serisinden tek puan bile alınması mümkün değil.

1 yorum:

  1. Almunia'nın maç satma ihtimali üzerine gidilmeli. Çok ciddiyim.

    YanıtlaSil