16 Şubat 2011 Çarşamba

Ne Dediler?

"Maçın anahtarı, defans oyuncularının üzerine doğru yığdığımız pres ile topu defanstan çıkarmalarına engel olmamızdı"
Manolo Jimenez, Barcelona'yı 5 Ocak 2010'da yenen Sevilla'nın hocası

"Xavi ve İniesta takımın en önemli oyuncuları ancak kendi ceza sahalarının önüne kadar gelerek savunmaya yardımcı olmuyorlar. Buradaki eksiklik, orta mesefeli şutlar için bir çok boşluk yaratıyor."
Kurban Berdyev, Barcelona'yı 20 Ekim 2009'da yenen Rubin Kazan hocası

"Barça bekleri Alves ve Abidal, iyice kanada açılarak oynamayı seviyorlar ve bu göbekte bir takım boşlukların kalmasına neden oluyor."
Kurban Berdyev

"Sahaya dizilişimizi kısa ve dar tutarak, Barcelona'lı oyuncuların, hatlar arasında birbirlerini bulmalarını zorlaştırdık"
Quique Flores, Barcelona'yı 14 Şubat 2010'da yenen Atletico Madrid hocası

"Sahada oldukça kompakttık ve her metre için savaştık. Maça çıkmadan önce birbirimize bu sözü vermiştik"
Wesley Schneider, Barcelona'yı Nisan 2010'da eleyen Inter'in yıldızı.

"Kusana kadar pres yaptık. Kustuktan sonra kalkıp biraz daha pres yaptık"
Bigboned, Barcelona'yı FIFA 11'de 4 golle geçen Arsenal'in herşeyi.

Bilmediğimiz bir şey var mı bu söylenenler arasında? Barcelona, UEFA kupası ön elemesinde çektiğimiz Arnavutluk temsilcisi değil. Hepimiz biliyoruz ne mal olduklarını. Zaten, onları bir süper güç yapan, her maçta aynı oyunu oynamalarına rağmen, kimselerin onlara karşı önlem alamayışı.

Yukarıda söylenenlerden, bana göre en önemlisi Scneider'ınki: "Her metre için savaşmak". Arsenal bu akşam her santimetre için savaşmak zorunda. Eğer Arsenal'in 11 oyuncusu, maç bittiğinde arkasına bakıp "Bu akşam sahada verebileceğim her şeyi verdim. Bundan 1 adım daha fazlasını atmam mümkün değildi" diyebiliyorsa, inanın ki bu akşam ne sonuç alındığı umrumda değil. Bu kadar mücadeleyle bükemediğimiz bileği, öper başımızın üstüne koyarız icabında.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder