3 Ocak 2011 Pazartesi

Ucuz AtladıldıBu blogun seviyesini düşürmemek adına normalde, bozuk olan ağzımı, yazı yazarken mümkün mertebe bozmamaya çalışıyorum. Ancak, Cumartesi günü, Birmingham denilen futbolcu bozuntusu topluluğunun sahada yaptıklarını ağız bozmadan açıklamak ne kadar mümkün bilmiyorum. Martin Taylor hayvanının, aynı sahada, Eduardo'nun bacağını ikiye katladığı pozisyon daha gözümüzün önünden gitmemişken, takımı sahaya bir başka cinayet işlemek için çıkaran Alex McLeish'i de midesizliğinden dolayı kutlamak gerek. Neyse ki, Arsenal, Lee Bowyer denilen karaktersizin önderliğinde sahada her türlü pisliği yapan Birmingham'a en güzel dersi futboluyla verdi. Hatta, 3. golün gelişimi ve bitişi itibariyle, bu 11 futbolcu bozuntusunu kendi taraftarlarına rezil bile etti. Umuyorum, Arsenal'in aldığı bu 3 puan, Birmingham'ın Championship'e dönüşü yolunda çakılan ilk çivi olur.

Bu hafta sonu ayık tek bir dakikam geçmediği için taktiksel analiz yapacak kafayı bir türlü bulamadım. Ancak, tek söyleyeceğim, Chelsea ve Birmingham karşısında, Arsenal'in ideal onbirini bulduğu ve Wenger'in bu onbirden şartlar ne olursa olsun taviz vermemesi gerektiği. Çarşamba günü, City maçına da umarım aynı onbir çıkar ve yine iyi bir sonuç alarak ligin geri kalanı için önemli bir güven depolamasına gidilir.2 yorum:

  1. Bu ibnelerin felsefesi olmuş bu hareketler arkadaş, yok mu futbolcuyu koruyacak bir kişi, kurum ya da kuruluş?

    YanıtlaSil
  2. bowyer 3 maç ceza alacak ancak o zaten hazır cezaya. kaçıracağı 3 maçın 2'si kupa ve diğeri de yarınki blackpool maçı. planlı hep bu hareketler.

    asıl yüreksiz olanlar, kendisine cezayı sahada kesemeyen 4 hakem tabi ki.

    YanıtlaSil