3 Kasım 2010 Çarşamba

Yine Mi Lan?

Önlem almamak mı, yoksa alamamak mı anlamadım aslında. İlk maçtan sonraki yazıda Benitez'e, bu maça çift sağ bekle çıkma tavsiyesinde bulunmuştum ama belli ki Rafa artık beni sallamaz olmuş. İlk maçtaki fragmandan sonra, dün akşam, White Hart Lane'de, Bale çıktı filmi de çekti; Maicon'a 2 hafta önce tattırdığı zehirden bir kova içirdi.

Belki, Maicon, dünyanın en iyi 'defansif' beki değil, ama dün gece Bale'in ona yaptığını herhalde kariyerinde görmemiştir. Yine aynı şekilde 2 Inter maçında süper oynayan Bale de, çok formda olmasına rağmen bir 'uzaylı' değil. Maicon'u asıl yakan, Inter'in geçen sene en iyi yaptığı şeyin, Benitez yönetiminde daha ortaya çıkmamış olması.

Bahsettiği şey, tabi ki 'yardımlaşma'. 2 Inter maçı arasında, Gareth Bale, son derece sıradan 2 sağ beke karşı oynadı ve dün gece göründüğü kadar 'durdurulamaz' görünmedi. Bale'i durdurmayı başaran sağ beklerden ne Phil Neville, ne de Rafael, Maicon'un yarı kalitesinde değiller ama Everton ve Man Utd, şu an için yardımlaşmayı Inter'den daha iyi yapıyorlar.

Benitez gibi oyun disiplini manyağı bir adamın, dün gece Bale'e hiç bir önlem alamayışı aslında şaşırtıcı. Dün Maicon, adımını orta sahadan ileri her attığında, geri dönen top Tottenham kontrasına dönüştü ki, ne Zanetti, ne Muntari ne de Biabiany, Brezilyalının boşalttığı yeri kapatmayı başaramadı. Bunun sebebi Interli oyuncuların formsuz oluşu da olabilir; Benitez'in o bildiğimiz kendini beğenmişliğiyle önlem almaya tenezzül etmeyişi de.

Bana göre dünkü maç Benitez'in Inter'deki tabutuna çakılan ilk çivi oldu. İlk maçtan 'ben geliyorum' diyen felakete hiç bir önlem alamayan İspanyol, dün gece biraz utanç verici bir malubiyetin mimarı olmuş oldu. Benitez'in her attığı adımın ismi lazım olmayan bir Portekizliyle kıyaslanmakta olduğunu biliyoruz ve dünküne benzer taktiksel zaaflar kendisine pek de yardımcı olmayacaklar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder