4 Kasım 2010 Perşembe

Rehavet

Grup maçlarına, rakiplerini farklı yenerek başlayıp, 3 maçta 9 puan almanın Arsenal'e maliyeti, 4. maçtaki rehavet oldu. Hele ki, takım Walcott'un golüyle maça önde başlayınca, rehavetin boyutları bir anda katlanıverdi. Maçtan sonra Wenger de bundan yakındı ve takımın performansını, uzun süredir ilk defa, basın karşısında eleştirdi.

Arsenal'in dün akşam her iki beki de berbat oynadı da, hala 2 gol öncesi ayağıdaki topla bekleyen Clichy'nin ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim. Lig Kupası'nda, 3. lig ekibi Chesterfield'e karşı oynamıyorsun ki. Şampiyonlar Ligi'ndesin, daha dün UEFA Kupası'nı kaldırmış bir takımla oynuyorsun ve karşındaki adam da Dario Srna. Hani tanımıyorduysan, artık dün akşamdan sonra bir daha unutmazsın. Clichy'nin bu kontağı kapattığı anlar pek meşhur zaten. Fransızın, iyi oynadığı maçların bazı bölümlerinde bile zaman zaman konsantrasyonunu kaybedişi bilinen bir problem. Dün akşam, kendisine Eboue de eşlik edince olan göbekteki Eastmond, Squilacci ve Djourou üçlüsüne oldu.

Her ne kadar sahaya yedek ağırlıklı bir takımla çıkıldıysa da, bence Wenger dünkü takıma 3-4 genç oyuncu daha ilave etmeliydi. Eastmond'a ek olarak JET, Lansbury, Szczhesny ve hatta Norveit'in de dahil olduğu genç bir takım, daha iştahlı bir performans ortaya koyabilirdi. Belki Wenger, turu Ukrayna'da garantileyip, son 2 maça gençlerle çıkmayı planladı ancak önüne geçemediği rehavet yüzünden, şimdi son maça kadar bastırmak zorunda kalacak.

Dünkü performansa bakıldığında, endişe verici olan, Arsenal'in son 5 senedir bir türlü kurtulamadığı kötü alışkanlıklarının tamamının tek bir maçta gözlemlebilir olmasıydı. Maç seçen oyuncular, savaşmayan takım, bireysel hatalar.. Hepsinin bir maçta tekrar ortaya çıkması biraz korkutucuydu. Ancak takdir edersiniz ki, dün sahaya çıkan takımda da bir kaç eksik de yok değildi:

Almunia
Sagna Vermaelen Koscielny Gibbs
Song
Diaby Fabregas
Arshavin Chamakh Van Persie

Bu yüzden oturup dünkü maçtan bir takım olumsuz sonuçlar çıkarmaya kalkmak anlamsız olacak. Kasım ayının geri kalan 7 maçında umarım daha iyi performanslar izleriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder