28 Ekim 2010 Perşembe

Al da Gel

St James' Park'ta mücadeleden yoksun, bayık bir maç vardı dün. Yine de birşeyler öğrendik dün akşamdan:

1- Newcastle'ın yedeklerinin ilk onbire girme gibi bir endişeleri olmasa gerek, Gutierez ve Carroll oyuna girene kadar Newcastle'lı oyuncular mücadele etme gereği bile duymadılar. İlk 5 dakikada 3 net pozisyon verdiler, defansta maç boyu saçmaladılar.

2- Chamakh sağ olduğu sürece Bendtner'in ilk onbire girme şansı yok. Danimarkalı, dün golünü attı belki ama maç boyu futbol denilen oyundan zerre anlamadığını elaleme gösterdi. Arsenal'in tüm kanat akınlarında ve kornerlerde, ısrarla açığa doğru koşu yapıp topun sekmesini beklemesi ise ayrıca incelenmesi gereken bir konu bence. Öyle ki, maç boyu Bendtner, Walcott'tan daha uzun süre sağ kanatta dolaştı.

3- Gördük ki, Szczesny harbiden yetenekli bir adam. Kendisi yaşındaki bir kaleciye göre kendine güveni gerçekten çok yüksek. Almunia ve Fabianski'de bu güvenin yarısı olsa Arsenal kalede bu kadar problem yaşamaz. Dün akşam, Szczesny, çıkıp çıkmamakta tereddüt ettiği bir pozisyon dışında kusursuz oynadı. Bence Wenger'in, 1 numara için ciddi ciddi düşünmesi gerekiyor kendisini.

4-Arsenal korner atamıyor. Uzun süredir dikkatimi çeken bir durumdu ancak dün Vela, Walcott ve Rosicky kornerleri dağa taşa gömdükçe iyice göze battı. İşin kötüsü Fabregas'ın da zayıf olan bir noktası duran toplar. İdeal onbirde tüm korner ve duran topları atması gereken adam Nasri bence. (Van Persie dediğinizi duyar gibi oluyorum da o kimdi yahu?)

5- Andy Carroll korkutucu bir forvet.

6- Denilson kötü bir futbolcu ve Steven Pienaar'ın peruğuyla maça çıkmış olması da bu gerçeği değiştirmiyor. Dün gece veteran Alan Smith'in karşısında bile çok zorlandı.

7- Koscielny'e zayıf, çelimsiz filan diyoruz ancak adamın pozisyon alma yeteneği gerçekten inanılmaz. Rrakibin beynini okuyor sanki adam.

8- Gibbs de, Walcott olma yolunda ilerliyor galiba. 90 dakikayı sakatlanmadan bitiremez oldu.

9- JET, seneye, Chamakh'ın arkasından, 2. tercih forvet olacak.

10- Hazır çeyreğe kadar gelmişken, Wenger gidip şu kupayı alsın artık. Hem Emirates'e ilk kupa girmiş olsun, hem de "5 senedir gümüşsüz" muhabbeti azalarak bitsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder