21 Eylül 2010 Salı

Huy ÇıkmıyorFerguson bunu neden yapıyor bilmiyorum. Geçen sezon boyunca çok bahsettim; Man Utd taraftarları bana hep kızdı. Premier Lig'in en başarılı, en tecrübeli teknik adamından biraz daha olgunluk bekliyor insan. Liverpool maçından sonraki açıklamalarında önce "Liverpool'un puan almak için hakeme ihtiyacı vardı" dedi, sonra da Torres'i hakemi aldatmakla suçladı.

Oysa, maçı izleyen sağduyulu vatandaş gördü ki Howard Webb, John O'Shea'yi oyundan atmayarak, Man Utd lehine büyük bir eyyama imza attı. Üstüne üstlük, yukarıdaki videodan gözleneceği üzere, Nani bütün maç yaptığı rezilliklerle kendisini resmen komik duruma düşürdü. Onun maçı kartsız tamamlamış olması da ayrı bir Webb skandalıydı bence.

Ferguson, neden yapıyor bilmiyorum diyorum ancak aslında bunun sebebi basit. Bu tip açıklamalar, hakemleri çok güzel etki altında bırakıyor. Yıllar yılı "Old Trafford kararı" diye bir kavram türediyse bu, Fergie'nin düzenli ve sistematik olarak yaptığı açıklamalar sayesinde oldu. Ama artık yaş geldi 152'ye be Fergie, bırak artık bu ucuz numaraları. Yakışmıyor ne yaşına, ne de kariyerine.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder