21 Eylül 2010 Salı

Eyvah Fabianski!

Akşama Lig Kupası'nda Tottenham-Arsenal oynuyor ve Wenger'in bu kupadaki politikasını bilenler maç için pek de heyecan yapmıyor. Wenger'in, rakibin özelliğini umursayıp, sahaya A takım oyuncularını süreceğini zannetmiyorum. Yine, gençler ve yedeklerin içine 1-2 tecrübeli elemanın serpiştirildiği bir onbir göreceğiz büyük ihtimal. Zaten, Arsenal'in sakatlık konusundaki karnesi göz önüne alındığında mantıklı olan da bu (Cesc 2 hafta yok bu arada). Gazoz kupasını kazanacağız diye bir sakat daha vermeye gerek yok.

Bugünkü maçla ilgili tek merak ettiğim nokta, Wenger'in kalede kimi oynatacağı. Bugün çıkan haberler Fabianski diyor, ancak ben Szczesny'i sahada görmek isterim doğrusu. Fabianski'den kimseye bir hayır gelmeyeceği çok açık olduğuna göre, neden daha genç ve yetenekli vatandaşına görev verilmesin ki? Hem kalecilik meslek yüksek okulundan mezun herhangi bir gencin Fabianski'den daha kötü oynaması da mümkün değil.

Bir yandan da, Fabianski'nin oynamasını istiyorum çünkü biliyorum ki Redknapp, maça kazanmak için çıkacak. O da "Bazı oyuncuları dinlendireceğiz" diye filan açıklama yaptı, ama kendisinin, White Hart Lane'de, Arsenal genç takımına yenilmeyi göze alacak kadar testis ağırlığına sahip olmadığını biliyoruz. 1-2 oyuncuyu, sıkışınca sokma üzere kenara alacaktır muhtemelen. Hal böyle olunca, güçlü bir kadroyla Tottenham'ın Arsenal'i 3'leme, 5'leme şansı doğuyor. Eh, sonuç böyle olacaksa bari kalede Fabianski olsun. Szczesny, gereksiz yere yıpranmasın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder