17 Eylül 2010 Cuma

Ben Var Ya Ben

Arsenal - Bolton maçından sonra yazdığım yazıda Sam Allardyce'ı, Yılmaz Vural'a benzetmiştim. O yazının üzerinden çok geçmedi ki, bugünkü Guardian, Big Sam'in şu açıklamasını yayınladı:
"Bolton veya Blacburn'e uygun değilim. Inter ya da Real Madrid bana daha uygun olurdu. Bu takımlarda çalışmak benim için hiç bir problem olmazdı, çünkü her sene iki kupayı ya da en azından ligi kazanırdım. Man Utd ve Chelsea'yi verin bana, yine aynısını yaparım; hiç problem değil. Şampiyonlar Ligi'nin üst kademelerine yükselmek de problem olmazdı."
Ben, Allardyce'ın delüzyonal bir kardeşimiz olduğunu biliyordum da, ne yazık ki rahatsızlığı şizofrene çevirmeye başlamış. Üzgünüm Sam amca, ne sana, ne de Yılmaz Vural'a büyük takım vermeyecekler; o 'uygun' olduğunuz takımların başına hiç bir zaman geçemeyeceksiniz. Hatta, daha da acıklısı, bu kariyer uğruna bir ömür tüketmiş olmanıza rağmen hala sizi ciddiye alan tek bir adam yok futbol kamuoyunda.

Hadi, Yılmaz Vural sempatik olduğundan ona katlanıyoruz da, seni ne yapacağız be Big Sam? Real'e hoca mı yapsak seni? Yoksa Manu, Ferguson'dan boşalan koltuğu sana mı verse? Olmadı Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri olursun ya da Galaktik İmparator.. Sen imparator olsaydın asiler Death Star'ı patlatamazdı bence.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder