10 Ağustos 2010 Salı

Yakışır

Bana göre, Reina ve VDS ile birlikte Premier Lig'in en iyi 3 kalecisinden birisidir Given. Bu sayfalarda da kendisinin, Arsenal'a transferi hayalini kuran yazılara denk gelmişsinizdir mutlaka.

Given'ın, City gibi oyuncu satmak için hiçbir gerekçesi olmayan bir takımda oynuyor olması, onu isteyen kulüpler açısından büyük bir dezavantaj. Ancak, Mancini'nin kaleyi Joe Hart'a emanet edeceğinin sinyallerini vermesi işleri biraz değiştirmiş gibi gözüküyor. Her ne kadar Mancini, bu kararı ligin ilk maçından önce vereceğini ve uzun maratonda her iki kalecisine de ihtiyacı olduğunu açıklasa da işin aslı bu kadar da kolay değil.

Hafta sonu Daily Mirror, "exclusive" etiketi altında, Joe Hart'ın City kalesini alması durumunda Given'ın kulüpten ayrılacağını ve İrlandalı'nın ilk taliplisinin Arsenal olduğunu belirten bir haber yaptı. İlk etapta, Mirror'ın klasik transfer spekülasyonlarından birisi gibi gözüken bu haber, bugün Given'ın The Sun'a yaptığı açıklamalardan sonra bendenize "acaba?" dedirtti. Nitekim Shay Given, bugünkü röportajında, yedek kalması halinde takımdan ayrılacağını doğrular nitelikte açıklamalar yapmakta.

Mirror, City'nin satmaya yanaşmaması halinde Given'ı kiralamayı deneyeceğini de yazmış, ancak Mancini bu hafta sonu İrlandalıyı ilk onbir çıkarırsa tüm bu söylentiler çöpe gidecek. Tabi Arsenal taraftarı kaleci konusunda öylesine çaresiz ki, her türlü dedikodu kulaklara Mozart gibi gelmekte.

3 yorum:

 1. Given en underrated kalecilerden birisi bence. En başta tutkulu bir kaleci. Topa uçmaktan falan çekinmez. Almunia ve Fabianski'den de kesinlikle iyidir.

  Wenger alır mı şüpheli? Kiralık gelmesi daha olası gibi gözüküyor. Gerçi 23 milyon £'lık Pepe Reina teklifi doğruysa, Wenger'in bir kaleci için arayışta olduğu söylenebilir.

  YanıtlaSil
 2. Schwarzer da bugun kulupten sati$ini istemi$.. Given da ba$ka bir roportajinda kiralik gitmekten bahsetti.. du bakalim hangisi olcek..

  YanıtlaSil
 3. schwarzer'dansa given gelsin isterim. ama kaleye şöyle çelski gibi 10 sene amborgo koyacak adam akınfeev, loris, neuer ve en çok istediğim kişi joe hart. wenger bi kere de elini cebine at be güzelim, hadi be yap bi güzellik.

  YanıtlaSil