15 Ağustos 2010 Pazar

Şimdi Gelsin Arsenal

Ben daha önce "Kopacağız" diye yazmıştım ki, Ian Holloway, daha ilk haftadan koparmayı başardı. Tamam, gülmekten kopmadık belki ama Blackpool, ligin ilk maçında, deplasmandan, 4 gollü galibiyetler 3 puan koparmayı başardı.

Son dönemde hangi kaynağı okursam okuyayım, Blackpool'un nasıl da Premier Lig için fazlasıyla zayıf olduğunu ve küme düşmelerinin garanti olduğunu iddia eden yazılarla karşılaşıyorum. Geçen seneyi, Championship 2.'si WBA'nın 21 puan gerisinde, 6. olarak bitiren ve yaz döneminde kadrosundan 5 oyuncu kaybedip sadece 1 takviye yapabilen takım, kağıt üzerinde belki en zayıf kadroya sahip ancak daha sezon açılmadan üzerlerinin çizilmesini pek anlamış değilim. Tamam, oynadıkları rakip geçen seneyi 8 yiyerek bitiren, ligin en istikrarsız takımı Wigan'dı ancak Holloway ve öğrencileri kesinlikle biraz desteği hakediyorlar.

Blackpool'un kaderi 2 sene önce ligin ilk yarısında patlayan Hull gibi olur, yoksa geçen sene Man Utd'ı yenerek lige başlayıp sonunu getiremeyen Burnley gibi mi pek bilmiyorum. Tek bildiğim, gerçek bir futbol kültürü olan bu şehrin, Premier Lig'i en az asansör WBA ve kasap Stoke kadar hakettiği.

Blackpool, dün Chelsea 6 atmasa, liderliğe bile yerleşeceklerdi. Haftaya Arsenal ile oynuyorlar ve maç sonrası taraftarları şöyle bağırıyordu:

"Ligin tepesindeyiz ve şimdi gelsin Arsenal"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder