8 Ağustos 2010 Pazar

Resmen Açıyoruz

Bizim de bir TSYD kupamız vardı. Galatasaray'ın üstüste 3. defa kazanmasının ardından, Fenerbahçe'nin hocaları daha sezon başlamadan yıpranmasın diye ortadan kaldırdılar güzelim turnuvayı. Fena mı olurdu şimdi 3 büyükler birer maç yapsalardı da gelirini hayır kurumlarına dağıtsaydık. Toplam sosyal faaliyetleri, arada sırada hasta bir çocuğu kaptanla tanıştırmaktan öteye geçemeyen kulüplerimiz de yaralı bir parmağa işemiş olurlardı.

Bizimkiler işemeyedursunlar, akşama İngiliz futbol sezonunun resmi açılışı var. Son 14 Community Shield maçının 12'sinde Chelsea ve Man Utd ikilisinden en az birisi boy göstermiş, ki bu iki takımın son yıllarda ligi domine edişinin bir başka göstergesi. Özellikle Man Utd toplam 22 CS oynamış; sadece 90'lı yıllarda çıktıkları final sayısı da 7.

Bu akşamki maç öncesi her iki takıma baktığımızda, ikisinin de sakat ve formsuz oyunculardan yana dertli olduğunu görüyoruz. Chelsea'nin hazırlık dönemi pek iyi geçmedi. Önce Hollanda'da, sonra Almanya'da oynadıkları hazırlık maçlarının tamamını kaybettiler. Takımda Cech, Bosingwa ve Alex sakat; Drogba ve Carvalho ise hazır durumda değiller. Ancelotti, bu akşamki onbiri 'Hilario, Paulo Ferreira, Ivanovic, Terry, Ashley Cole, Essien, Mikel, Lampard, Kalou, Anelka, Malouda' şeklinde açıkladı. Yeni transferlerden de Benayoun oynabilecek durumdayken, Ramires henüz hazır değil.

United, Chelsea'ye nazaran skor anlamında daha iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş gibi gözükse de oynadıkları ekipler Chelsea'ninkilere nazaran oldukça zayıftı. United'ta Ferdinand, Rafael, Fabio, Evra, Carrick, Obertan ve Anderson bu akşam forma giyemeyecek isimler. Buna ek olarak Ferguson, Owen ve Rooney'in birer yarı oynayacağını da açıkladı. Manu'nun maça 'Van der Sar; Neville, Vidic, Evans, O’Shea; Valencia, Fletcher, Scholes, Nani; Owen, Hernandez' onbiriyle çıkması olası. Yeni transferlerden Hernandez'in ilk onbir çıkması beklenirken, Smalling de Ferguson görev verirse forma giyebilecek.

Kestirmesi zor bir maç olsa da, Chelsea'nin henüz lige hazır olmadığını ve Dünya Kupası'nın etkisini, rakibine nazaran daha ağır hissetiğini göze alırsak, bu akşam sahada daha diri bir United göreceğimizi söyleyebiliriz. Bu enerji, Chelsea'nin tecrübeli onbirini devirmeye yeter mi orası tartışılır. Chelsea, ilk yarıda oyunu domine eder ve goller bulursa maçı koparabilir, aksi halde maçın sonuna doğru zorlanacaklardır. Maç gazozuna olsa da, her iki teknik adam da yeni sezona moralli girmek adına kazanmak isteyecektir. Hayırlısı olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder