14 Ağustos 2010 Cumartesi

My Hart Will Go On

Şimdi, bu adamı, diğer 2 kalecisi son derece sıradan olmasına rağmen, bütün dünya kupası boyunca kulübede tutan Capello'ya "hoca" diyeceksek, kadrosunda Given gibi bir adam varken Joe Hart'ın potansiyelinin farkına varan Mancini'ye ne diyecez. "Capello adam değil" söylemine girmeyeceğim ama bu köy geçen sene gözükmüştü, Mancini'ye de bu sezon kılavuz gerekmedi. Bu akşam, Hart kurtardıkça, ben de Given'ın Arsenal'e gelme ihtimalini hayal ederek keyiflendim tabi ki. Mirror başta olmak üzere İngiliz basını bu ihtimalin oldukça kuvvetli olduğu konusunda ısrarlı.

Yeni sezonun açılış maçı aslında geçen sezonun devamı bir maç gibiydi. Personel olarak hiç değişmeyen Tottenham'ın 4-4-2'si aynen sahadaydı ve ilk 11'de hiç bir sürpriz yoktu. Redknapp, klasiğini sergileyip, City'i Lennon ve Bale ile yıkmayı denedi ancak forvetlerinin sezonu henüz açmamış olmayışı Spurs'ü olası bir galibiyetten etti.

Rakip City'nin ise, kadrosunda gittiği yenilenmeye rağmen yine orta sahadaki verimsiz görüntüsünü sürdürdüğünü gördük. Toure'nin gelişiyle ofansif görevleri artan Barry, maalesef, bu görevi kaldıracak oyun görüşüne sahip bir adam değil. Son 2-3 senedir, kendisinin Lampard, Gerrard, Fabregas seviyesine çıkması bekleniyor ancak, bana göre, kendisi bu beklentiyi hiç bir zaman karşılayamayacak. Ona ek olarak, yüz milyonlarca pound para harcadıktan sonra City'nin sahaya hala Wright-Philips ile çıkıyor olması ayrıca düşündürücü.

Biliyorum, her iki takım taraftarları da, fazla dillendirmeseler de, içten içe ligi kazanmanın hayallerini kuruyorlar. Daha ilk maça bakıp bir takım kesin sonuçlara ulaşmak istemiyorum ancak Tottenham ve City'nin, bu sene, geçen sezonki performanslarının üzerine çıkmalarını beklemiyorum. Özellikle Spurs, Şampiyonlar Ligi'nin ağırlığını Eylül, Ekim aylarında üzerinde fazlasıyla hissedecek. City ise o kadar transfere rağmen, hala heyecan verici bir takıma dönüşmüş değil. Bugün de gördük ki, bu konuda bırakın 4 büyükleri, Tottenham'ın bile gerisindeler.

O değil de, Given lazım değilse, bir zahmet kendisini salıversinler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder