15 Temmuz 2010 Perşembe

Barış Özbek Ne Zaman Satılacak?Transfer dedikodusundan başka haberin olmadığı bu günlerde, kafama takılan bir soruyu dillendirmek istedim.

"Barış Özbek ne zaman satılacak?"

Bu sorunun cevabının "satılmayacak" olma ihtimali son günlerde gözüme uyku sokmaz oldu. Gece kan ter içinde uyanıyorum; kabuslarımda Barış kovalıyor beni. Yakalamıyor ama hiç, hep yere atıyor kendini nedense. Kuzenim Barış'ı eskisi kadar sevmez oldum bu adam yüzünden. Kendisi bu satırları okuyorsa, ona buradan üzgün olduğumu söylemek isterim aslında. Göbek adın da yok ki güzelim, onunla idare edelim.

Galatasaray camiasından bir vatandaşı kolundan yakalayıp kulübün hedeflerini sorduğunuzda, 'total futbol', 'dünya kulübü', 'yeni stat', 'Kadıköy'de galibiyet' gibi laflar duyuyorsunuz. Bunların hepsi güzel ama bu hedeflere Barış'la mı yürüyecek bu kulüp? Cidden mi? Kahvehane tabirlerini kullanmayı sevmiyorum, ancak orta sahada Barış'tan hayır bekleyen bir kulüp, gerçekten bu hedefleri kendine koyabilir mi?

Barış'tan beklenti nedir gerçekten hiçbir fikrim yok. Galatasaray, neden kendisine hala maaş ödüyör, kamplara götürüp masraf yapıyor anlamış değilim. Eğer Barış'a para harcamaya devam edeceksek, bari genç takımları, alt yapıyı filan kapatalım. Barış gibi bir adam, kulübün alt kademelerinden A takıma gelen gençlerin önünü tıkayabiliyorsa, o altyapı boşa yanıyor demektir. Söndürün onu.

Eğer Barış'ı takımda tutmak isteyen Rijkaard ise, o zaman kendisine de yol yakınken veda etmenin vakti gelmiştir bence. Abarttın diyebilirsiniz ama gayet ciddiyim ben. Hani, her gün birbirinden komik aforizmalar bombalayan dinazor köşe yazarlarımız "Rijkaard adam değil" diyor ya, belki bu sefer haklılar.

Amacım burda oturup Barış'ı kötülemek değil. Onun kötü olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben ne kadar yazsam daha aşağı çekemem zaten kendisini. Tek umudum, bu yazının bir şekilde Galatasaray yönetiminden birilerine ulaşması. Belki unuttular Barış'ı satmayı, belki "Barış'ı sat!" yazdıkları post-it masanın altına düştü, bilemiyorum ama bir an önce hatırlasınlar. Yok, biz onu takasta kullanacağız diyolarsa önerim kendisini 3 teneke tulum peynirle takas etmeleri. Deri tulum tercihim.


1 yorum:

  1. Cehalet ne zaman bitecek? Bu iki sorunun cevabı aynı güne denk gelecek büyük ihtimalle. Barış'ı hangi insan evladı, ne diye takımında tutuyor anlamış değilim. 3. ligden geldi Galatasaray'a ve hala o seviyede. Hatta kendisini yıldız zannetmesinden ötürü daha da aşağıda. Bu adamı illa takımda tutmak isteyen, kendisine yeni bir takım bulsun ve ona transfer etsin.

    YanıtlaSil