3 Haziran 2010 Perşembe

Kime Attı?

Chelsea ile sözleşmesi biten ve 31 Mayıs itibariyle serbest kalan Joe Cole'un yeni sezonda hangi formayı giyeceği bayağıdır merak konusuydu. Capello'nun, Dünya Kupası bitmeden transfer yapma yasağı sağolsun öyle kalmaya da bir süre daha devam edecek.

Tottenham'ın hocası Harry Redknapp, Salı günkü röportajında, Joe Cole'un transferi için girişimde bulunduklarını, ancak kendilerine bu oyuncunun başka bir kulübe imza attığının söylendiğini açıkladı. Bu açıklama, İngiliz basınında ufak çapta bir şoka neden oldu ki, haberi duyan muhabirler "Hadi ya! Bizim niye haberimiz olmadı" diyerek, olayın peşine düştüler.

Peki Joe Cole kime imza attı? Bu sorunun cevabı, şimdilik, %60 Arsenal, %40 Man Utd şeklinde.

Yeni doğan bir bebeği olan Cole ailesinin, Londra'dan taşınmak istemedikleri için tercihlerini Arsenal yönünde kullandıkları yazılanlar arasında. Bu mantıklı bir senaryo, ancak bu noktada benim kafamdaki tek soru işareti Cole'un maaşıyla ilgili. Eğer Joe Cole, Chelsea'de aldığı £120.000'lik ücreti Arsenal'de de alacaksa bu onu kulüp tarihinin en yüksek maaşlı oyuncusu yapacak. (Fabregas'ın maaşı bu sezon £110.000'e yükseldi). Wenger, kendisine böyle bir teklif yapar mı, yoksa Cole, maaş indirimine mi razı oldu hiçbir fikrim yok. Bildiğim tek şey, bu transfer gerçekleştiği takdirde, Wenger'in bonservis ödemeden ikinci transferini de yapmış olacağı. (Cebinde akrep var adamın yeminle)

Öte yandan Man Utd cephesi bu konuda bir süredir sessiz. Bundan 3-4 hafta önce Cole transferini bitirdikleri bile yazılmıştı. Ferguson'u neredeyse 1 aydır görmedim yahu. Özledim, şöyle çıksın 2-3 hakemlere ya da almanlara çemkirsin bir şey yapsın.

1 yorum:

  1. Cebinde akrep bile olsa Joe Cole transferini gerçekleştirdiyse eleştirileri kısmen dikkate aldığını gösterir.

    YanıtlaSil