25 Haziran 2010 Cuma

İlk Turun Ardından: D Grubu

Benim açımdan bu turnuvanın ölüm grubu olan D Grubu'nun ilk maçında Avustralya intihar etmese ve Sırbistan tamamen hayal kırıklığı yaratmasa, belki çok daha heyecanlı bir grup izleyecektik. Socceroos'un elenmesi yüzünden üzgün olsam da, en azından Gana, Afrika kıtasının tesellisi olmuş durumda. Onlar da ilk turda elense, 2 turda hiçbir Afrika takımı göremeyecektik.

Turnuva öncesi analizde, Almanya'nın kaderinin genç oyuncularının ve özellikle de Mesut Özil'in performansına bağlı olduğunu yazmıştım. İlk tur maçları gösterdi ki, yeni Alman jenerasyonu bu sorumluluğu almaya hazır. İyi organize olmuş Alman takımı, büyük bölümünü 10 kişi oynadığı Sırbistan maçında bile üstün olan taraftı. Hücum hattındaki olumlu performanslara rağmen, takımın savunması hala biraz kırılgan görünmekte. Son maçta, kaybedecek hiç bir şeyi olmayan Gana, Almanların üzerine biraz istekli gidince bu açıkça ortaya çıktı zaten. Bu noktada şansları, ikinci turda hucüm etme özürlü bir takım olan İngiltere ile karşılacak olmaları.

Bu gruptan ikinci tura çıkan takım Gana olsa da, bana göre hem Avustralya hem de Sırbistan, Gana'dan daha iyi takımlar ancak her ikisi de yanlış taktiklerin kurbanı oldular. Grupta attığı 2 golü de penaltıdan bulan Gana'nın şans faktörünü de yanına aldığını eklemek gerekir. Tabi ki, ikinci turu haketmediklerini söylemiyorum ancak bütün Afrika takımlarının ortak derdi olan organizasyon eksikliği ve teknik olarak yetersiz kadrolarıyla bu gruptan çıkmış olmaları büyük başarı. Almanya maçındaki istekli görüntülerini korur ve 3. bölgede biraz daha dikkatli olurlarsa ABD'yi de geçmeleri mümkün.

Tedaviden önce,
D GrubuGBMP
Almanya
2
0
1
6
Sırbistan
1
2
0
5
Gana
1
1
1
4
Avustralya
0
1
2
1

Tedaviden sonra,
D GrubuGBMP
Almanya
2
0
1
6
Gana
1
1
1
4
Avustralya1
1
1
4
Sırbistan
0
1
2
1

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder