26 Haziran 2010 Cumartesi

Gaflet, Delalet ve Hatta İhanet


Rugby severler futbolla sabah akşam dalga geçse az bile. Dünyanın en büyük spor organizasyonunda, milyarlarca insanın gözü önünde, önce Keita, sonra Torres rakiplerine ve futbola ihanet ediyorlar; 3 boyutlu, 4 boyutlu kameralar olayı tespit etmiş, ancak bu ihanet, hareketi yapanların yanına kar kalıyor. Dünya üzerinde böyle bir adaletsizlik var mıdır acaba? FIFA, utanmadan Estrada'nın cezasını onayacak mı şimdi? Peki ya Şili dün elenseydi bu kartın hesabını kim ödeyecekti? İlk yarı Şili'yi kıtır kıtır doğrayan, sonra bu pozisyonda her şeyin üzerine mum diken hakem mi?

Beni sinir eden bu olayın önüne geçmenin gayet kolay olması. Maç sonrası video görüntülerine bakarak bu oyunculara ağır cezalar verilmeli. Rugby bunu başarıyla uyguluyor. Futbolun patronları da, 1 sene boyunca, istikrarlı olarak, her kendini yere atan oyuncuya 1 maç ceza versin bakalım, 2. senede kaç kişi kalacak bu pisliği yapan. Ama Blatter, Platini gibi adamlar futbolu yönettiği sürece biz daha çok izleriz bu rezilliği.

1 yorum:

  1. Dün gece aklıma geldi bu dive'ları, numaraları yapan adamlar hep oyunu güzelleştiren futbolcular... İsmail Güldüren'in dirsek yemiş numarası yaptığını görmedim.

    Torres, Rivaldo, Keita, Gerard... Belki de yetenekleri o ana kadar yaptıkları/yapamadıkları böyle kıyakları hakettiklerini düşündürtüyor.

    YanıtlaSil