3 Haziran 2010 Perşembe

Al Şu Parayı ve Kızımı Bırak

İster başarılı bulun ister başarısız, Benitez'in Liverpool macerasının daha fazla devam edemeyeceği kesin gibi. Bu saatten sonra ne Liverpool'da Benitez'e verecek transfer bütçesi kaldı, ne de Benitez'in kötü sonuçlarda kullanabileceği kredisi.

Liverpool yönetimi, bu güne kadar Benitez'e kapıyı gösteremedi çünkü daha önce de bahsettiğimiz üzere İspanyolun tazminatı el yakacak cinsten. Düne kadar £16m olan bu mebla, Haziran ayının girip yeni sezonun başlamasıyla biraz düşmüş olabilir; ancak, hala astronomik olduğu bir gerçek. Bu şartlar altında, Liverpool yönetiminin, istifa etmesi için Benitez'e £3m önerdiği haberi güvenilir kaynaklara düştü dün akşam. Zaten Liverpool'un, resmi bir öneri için Haziran'ı beklediği biliniyordu ve bu haber de pek sürpriz olmadı.

Devam etmesi zor olan ilişkinin, bu öneriden sonra, bitmesi an meselesi artık. Benitez, aylardır flört ettiği Juventus'a mı, yoksa bir anda hocasız kalan Inter'e mi gider bilinmez.

Liverpool içinse, şu an iki yol var gibi gözüküyor. Eğer kulübü Araplara satmayı başarırlarsa, onların sermayesiyle yüksek profil bir hoca bulup pahalı transferler yapmaları mümkün olacak. Ancak bu satış gerçekleşmezse, eldeki yıldızlardan bir veya birkaçını elden çıkarıp, gelen parayı başarılı bir takım yaratmak için trilyonlara ihtiyacı olmayan O'Neill, Hodgson tipinde bir hocaya emanet edecekler. Ben, ikinci seçeneğin her halükarda daha iyi sonuçlara gebe olduğunu düşünüyorum.

1 yorum:

  1. Avrupa'da yüksek profilli hoca kalmadı... Benitez başarısız olabilir son dönemde ama Şampiyonlar Ligi kazandı bir defa da final oynadı. İnter yıllardır uğraşıyordu bu sene yapabildi. Chelsea o kadar paraya rağmen yapamadı.

    Benitez'in de hataları elbet var da kovarlarsa yüksek profilli diye saçma sapan adamları getirmesinler.

    YanıtlaSil