6 Mayıs 2010 Perşembe

Üçüncülük mü? Neden Olmasın?

Tottenham, dün akşam City deplasmanında hak ederek aldığı galibiyetle Arsenal'in 2 puan gerisine kadar yanaşmış oldu. Redknapp'ın takımı son hafta küme düşmüş durumdaki Burnley deplasmanına gidiyor ve rahat bir galibiyet onları bekliyor. Kendi sahasında Fulham'ı ağırlayacak olan Arsenal ise son 6 maçlık puan tablosunda, 20 takım içerisinde 16. sırada yer bulabiliyor. Gunners'ın şansı, kendileri gibi ligin kapısına çoktan kilit vurmuş Fulham'ı ağırlıyor olmaları. Fulham Çarşamba günü Avrupa Ligi Finali'ne gidiyor ve Roy Hodgson'un finalden 3 gün önce hiçbir as oyuncusunu sahaya süreceğini zannetmiyorum. Dün akşam kendi sahalarında Stoke'a kaybetmeleri de artık ligi düşünmediklerinin bir kanıtı zaten.

Ne yalan söyleyeyim, son 3 haftadır Arsenal kadrosunun gösterdiği laubaliliği izledikten sonra, Arsenal'in, ligin son haftasında Tottenham tarafından ön elemeye gönderilmesini görmek beni hiç üzmez. Wenger, çok güvendiği kalecileri ve üzerlerindeki formanın ağırlığının farkında olmayan bir grup ruhsuz adamın, son haftada böylesine bir tokat yemesi belki kulüp açısından hayırlı bile olur. Nasıl Almunia ve Fabianski'nin son dönemdeki birbirinden berbat performansları, bu iki adamın 5 para etmez kaleciler olduğunu açıkça ortaya çıkardıysa, belki ezeli rakibe kaybedilen lig 3.'lüğü de Arsenal kadrosundaki defolu parçaların dökülmesine neden olur. Ya da olmaz, Wenger çıkar:

"I believe we showed mental strength and gave away our 3rd place to Sp*rs. I am happy with the performance, we didn't need to go to group stage anyway, we have what it takes to go through qualifications. Sp*rs, probably, wouldn't have done that. So, us giving 3rd place to them is really good for the English football."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder