20 Mayıs 2010 Perşembe

Paradan Haber Ver Joan

Barcelona'nın patronu Laporta, Fabregas haberi yazsınlar diye Katalan medyasına yedirdiği paraları yastık altında biriktirse, şimdiye Arsenal'e reddemeyeceği bir teklif yapmıştı bile. Nedendir bilinmez, kendisi, parayı basıp oyuncuyu almak yerine, 2 senedir Barcalı oyuncuları da alet ettiği, bitmek tükenmek bilmeyen spekülasyon saldırısını sürdürmekte. Dün, Fabregas'ın transferi kesinmişçesine yazdığım yazıdan sonra bugün de kazın diğer ayağından bahsetmek istedim; İngiliz medyasında günün konusu olan, Barcelona'nın Arsenal'e yapmadığı tekliften.

Evet, Barcelona, henüz Fabregas için resmi bir teklif yapmış durumda değil. Görünen o ki, kafalarındaki miktar da £30m civarı bir para. Ancak, Premier Lig'de paraya ihtiyacı olmayan 3 takımdan biri olan Arsenal'in elinden 22 yaşındaki kaptanlarını sökmek istiyorlarsa bundan daha iyisini yapmak zorundalar. Daily Mail, bugün yaptığı haberde Arsenal'in fiyatı £80m'a kadar çektiğini yazdı. Bu rakam biraz abartı da olsa, Fabregas çıkıp "Ben gitmek istiyorum" diyerek transferini istemediği sürece Arsenal fiyatı istediği yere kadar çekebilir. Zaten Adebayor'u £25m'ye satan Wenger'in, Cesc'i 30'a bırakması biraz abesle iştigal olur. Mali durumu yüzünden oyuncu satmak mecburiyetinde olan Valencia'dan 29'luk Villa'yı £35m'ye alan Barcelona'nın da 22'lik Cesc'in daha ucuza geleceğini düşünmesi düpedüz hayalcilik...

Tabi ki Barcelona, eğer aceleleri yoksa, Fabregas'ın kontratının sonuna kadar bekleyip onu bedavaya kapatmayı deneyebilir. Söz konusu sözleşme 31 Mayıs 2015'te sona eriyor. Bir şey kalmamış yani anlayacağınız.

Bu yazı çok önemli bir gelişme olmadığı sürece Cesc ile yazdığım son yazı olsun. Zaten yazacak başka bir şey de kalmadı gibi. Cesc'in, Ronaldo gibi zırlayacak karaktersizlikte bir adam olmadığını hesaba katarsak, içinde bulunduğumuz durum gayet basit görünüyor. Barca parayı bastırırsa transfer biter, bastırmazsa Arsenal "Ne ala!" der.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder