2 Mayıs 2010 Pazar

Maç Gibi Değil Gibi

Liverpool'un maçı kazanmak istemediğini biz zaten biliyorduk ki sahaya çıkan takım da bunu açıkça belli etti. İster yorgunluğa bağlayın ister Chelsea'ye yatmak istemelerine, Liverpool'lu oyuncuların bedenleri sahada ruhları başka alemlerlerdeydi. Maçı garip yapan, şampiyonluk için sahaya çıkan Chelsea'nin de sahaya hiçbir şey koymayışı oldu. Sahadaki etkisiz Chelsea, maçı izleyenler kadar Liverpool'lu oyuncuları da şaşırtmış olacak ki, maçın ilk yarım saati tam bir kör döğüşü şeklinde geçti. Ne Liverpool bastırdı, ne de Chelsea kendini toparladı. Tempo düştükçe düştü; koca ilk yarı 3 pas üst üste yapan olmadı.

Böyle bir ilk yarıyı bir Man Utd taraftarının gözünden izlemeye çalıştığımda aslında pek hoş bir tabloyla karşılaşmıyorum. Hele ki Steven Gerrard o muhteşem geri pası yaptığında aklımdan ne geçerdi bilmiyorum. Gerrard tabi ki o pası maçı sattığı için yapmadı. Ancak o hareket, maçın üzerindeki "rölanti" havasının etkisiyle gelen bir hataydı. Maç sonrası Drogba'ya golü sordular: "Gerrard bilerek yapmadı!" diye heyecanla cevap verdi. Gerrard bilerek yaptı ya da yapmadı; bildiğim tek şey bundan sonra her Old Trafford ziyaretinde, bugün kendisine yuh sesleriyle hatırlatılacak.

Bu akşam izlediğim maç için tek bir kelime etmem gerekirse o da "Yakışmadı" olur. Benitez "Garip bir maçtı" dedi. Alex Ferguson, Sunderland maçından sonra ne yorum yapacak merakla bekliyorum. Açıkçası biraz da korkuyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder