23 Mayıs 2010 Pazar

Kopacağız

Blackpool, CM'de fırtına gibi estirdiğim takımım Cardiff City'i yenerek Premier Lig'e çıkan son takım oldu. Ancak Cardiff gitti diye üzülmedim. Nedeni ise Blackpool'un hocası Ian Holloway'in Premier Lig'e gelişine çok sevinmem. Kendisinin iyi bir teknik adam olduğu, son derece zor bir işi başararak, mütevazi takımını en üst seviyeye kadar taşımasından belli. Ancak beni heyecanlandıran Holloway'in iyi bir hoca olması değil. Nitekim, Premier Lig'de bir sürü iyi hoca var. Hepsi de birbirinden sıkıcı adamlar. Holloway ise onların aksine yaran bir adam. Geçmişte patlattığı bombalardan bir kuple çevireyim de gülelim:

"Bir erkeğin anlayacağı şekilde anlatmak gerekirse; eğer gece dışarı çıkıp genç bir hatun kaldırmaya çalışırsanız, bazen güzellerine, bazen de daha çirkinlerine denk gelirsiniz. Bu akşamki performansımız, kaldırdığımız en güzel hatun değildi ancak en azından onu taksiye kadar atmayı başardık. Belki şu ana kadar birlikte olduğumuz en güzel kız değildi ancak gayet keyifliydi; teşekkürler, hadi gidip bir kahve içelim"
- Chesterfield'a karşı alınan "çirkin" galibiyetin hatırlatılması üzerine

"Bize kocaman, çirkin bir defans oyuncusu lazım. Eğer bunlardan bir tane elimizde olsa bugün Notts'un ilk golünü, topu, oyuncuyu ve ilk 3 sıradaki taraftarları biçmek suretiyle engellerdik."

"Neden kameraları kullanmıyorlar? Bugünlerde hakemler birbirleriyle rahatlıkla iletişim kurabiliyor. Neden 5 saniyede karar verebilen bilgisayarlar kullanmıyoruz? Bir şempanze bile çok fazla bir eğitime gerek duymadan karar verebilir böylece. Olmadı mağarı adamı yıllarımıza geri dönelim, kadınlarımızı saçlarından çekerek mağaralarımıza sürükleyelim. Sanki o çağda yaşıyor gibiyiz. Biraz ilerlemiş olmamız lazım, değil mi?"

"Boyu 1.80 mi ne, pire gibi kıvrak, yakışıklı. Yalnız mutlaka bir kusuru olması lazım. Belki pipisi bir hamsterınki kadardır. O zaman hepimiz kendimizi daha iyi hissederdik. Gerçi böyle diyorum bizim hatun eve bir hamster aldı, pipisi kocaman."
- Cristiano Ronaldo hakkında

"Şansımız varmış yardımcı hakem hemen önümdeydi. Böylece kendisini bir sopayla dürtüp hala yaşadığını anlayabildim."

"Anlaşılan o ki Titanik de benim yüzümden batmış"
- Plymouth taraftarlarının kendisine tepki göstermesi üzerine

"Çok iyi bir piyaniste sahip olmak çok güzel. Ancak piyanoyu sahneye taşıyacak hamallar olmadan hiç bir anlamı yok. Sahnede piyano yoksa, piyanist öylece dikilmekten başka bir işe yaramaz"
- Orta sahadaki defansif oyuncularını savunurken

"Bu sıralar o kadar şanssızım ki memelerle dolu bir varilin içine düşsem, parmağımı emerek dışarı çıkarım"

"Bence oyuncuların gol sevinci sırasında formalarını çıkarmalarında bir sorun yok. Eğleniyor gibiler. E maça gelen kızlar da eğleniyor. Zaten kızların maça gelmelerinin başlıca sebebi formalarını çıkaran futbolcuları görmek olmalı. Tabi öyleyse bizim maçlarımıza gelmemeleri gerekiyor çünkü bizim oyuncular acaip çirkin"

"Takıma olan desteği Bristol'a doğru yaymak istiyorum. Rovers (Bristol'un takımı) ligin dibinde. O zaman neden bazı Bristol taraftarlarını bizim takıma transfer etmeye çalışmayalım ki. Her iki takım da ülkenin batısında yani çok uzak da değil. Yavaş bir arabayla 2,5 saat, hızlısıyla 1 saat. Ya da roketle 10 dakika. İyi hedeflerseniz çok hızlı bir şekilde buradasınız. Yalnız bizim sahaya iniş yapmayın, sahayı mahvedersiniz. "

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder