6 Mayıs 2010 Perşembe

Gelen ve Giden

Marouane Chamakh'ın Arsenal'e transferinin gerçekleştiğini zaten biliyorduk da, geçen hafta Arsene Wenger, Haziran'ın ilk haftasında bir oyuncuyla sözleşme imzalanacağını açıklayınca bu transferi de doğrulamış oldu. Zaten Chamakh da "Liverpool ve Tottenham'ı reddedip Arsenal'i seçtim", diye konuştu dün Fransız basınına. Bordeaux'tan şu anda haftada £20000 alan Chamakh, Arsenal ile haftalığı £50.000'e sözleşme imzalayacak. Son 2 yılda, Bordeaux formasıyla, sırasıyla 13 ve 15 gole imza atan Fas asıllı oyuncunun gol ortalaması öyle çok parlak olmasa da odundan forvet yaratma konusunda oldukça başarılı olan Wenger'in ellerinde parlayacağına olan inancım tam. Nitekim, 1.88'lik Chamakh, "komple forvet" tanımına uyan bir arkadaş. Topla olan sürati ve pas yeteneği sayesinde iki açık pozisyonunda da oynayabilen Faslı'nın hava hakimiyeti de oldukça iyi. Bu noktada beni endişelendiren tek nokta kendisinin gol kaçırmayı sevmesi. Ancak dediğim gibi, Wenger kendisini güzelce yontacaktır. Adebayor ve Bentdner gibi iki odundan forvete benzer şeyler yapan Wenger, Chamakh'tan koltuk takımı bile yapar.

Faslı oyuncu Arsenal'in kapısından girerken takımın bir emaktarı da çıkıyor olacak büyük ihtimal. Gallas ile Arsenal arasındaki görüşmeler gün itibariyle tıkanma noktasına gelmiş durumda ve Fransız oyuncuya ülkesinden PSG ve İtalya'dan da Milan, Juve ve Roma talip. Son 3 yıldır, sezon ortasında 2-3 aylık sakatlıklar geçirmeyi adet haline getiren Gallas'ın zaten seneye Arsenal'in ilk 11'inde olması zor gözüküyordu. Onun ayrılışıyla Wenger, 2 stoper almak zorunda kalacak büyük ihtimal. Gary Cahill, Neven Subotic ve Brede Hangeland adı Arsenal ile anılanlar arasında. Subotic büyük ihtimal el yakacağından diğer 2 isim daha makul hedefler gibi duruyor.

1 yorum:

  1. koltuk takımı lafına çok güldüm üstad:) arsenal artık önümüzdeki sezon premier ligi kazansın da arsenal düşmanları sussun istiyorum artık.eğer takım sahipleri ellerine ceplerine atacaklarsa bu yaz iyi transferle takım takviye edilmeli.kesinlikle fabregas satılmamalı.ve chamakh'ın gelişiyle arshavin daha da parlayacaktır zira gerçekten muhteşem bir yetenek.blogunu sürekli takip ediyorum.daha sık yazsan süper olur

    YanıtlaSil