5 Mayıs 2010 Çarşamba

Castrol Ultimate Footballer

Sven Goran Eriksson'un yanında durduğu bu çirkin arkadaşın adı Castrol Ultimate Footballer. Castrol kendi reytinglerine dayanarak seçtiği 10 futbolcunun en iyi parçalarını alıp, Madame Tussauds'nun iki eski heykeltraşına yaptırmış kendisini. Heykele organ bağışında bulunan futbolcular ise şöyle:

Saçlar: Tahmin edebileceğiniz üzere Puyol'dan. Avrupa'nın en aerodinamik saçıymış diyorlar. Yok şaka tabi. Geçen sezon Barça'yla çıktığı maçların %80'ini kazandığı için liderlik hesabına saçlar Puyol'dan kopyalanmış. Ümit Davala'nın 2002'deki saçı olsa daha iyidi aslında.

Boy: 2 sezonda 241 hava topuna çıkan Peter Crouch bu kategoride örnek alınan futbolcu olmuş. Ben olsam Diego Buonanotte'yi kopyalardım ki heykelin maliyeti yarıya insin.

Gözler: Kız arkadaşının ruhu duymadan sağdan soldan geçen kalçaları kesebildiği için gözler Xavi'den alınmış. Belki de iyi pas atmasıyla da alakası vardır ama ben ilk nedeni daha çok sevdim.

Çene: Castrol yetkilileri istikrarlı kariyerinden dolayı çeneyi Maldini'den aldık diyorlar da ben aradaki bağlantıyı kuramadım. İlla çene lazımdıysa Bellamy falan alınsaydı. Malum sahada hiç kapanmıyor.

Göğüs: Bayan futbolculardan alınması gereken bir organ aslında ama Euro 2008'de turnuva boyunca koştuğu 68km'lik rekorun hatrına Ballack'tan gelmiş. Hayır ciğerleri yine Ballack'tan alın ama göğüs nebliyim şöyle Amy Taylor'dan falan olsun. Olmamış.

Kollar: Tahmin edeceğiniz üzere kollar Rory Delap'tan. Yok. Çok büyük osbirci olduğu için değil. 2 sezonda taç atışından yaptığı 21 asist yüzünden. Aklınız fikriniz başka yerde.

Eller: Bu kategori neden Henry'e gitmemiş bilmiyorum. Geçen sene kalesini bulan şutların %82'sini kurtararak bu kategoride 5 büyük ligin kalecileri arasında en iyi orana sahip olan Julio Cesar bağışlamış elleri.

Bacaklar: Tabi ki Cristiano Ronaldo. Eski sevgilisinin bastığı mekanı onun kadar hızlı terkeden bir futbolcu daha var mı acaba Avrupa'da.

Sağ ayak: El kategorisinde başarılı sayılmayan Henry, sağ ayağın süpriz ismi olmuş. Geçen sezon şutlarının kaleyi bulma oranı olan %64, 5 büyük ligin en yüksek oranıymış. Adam sürekli uzak köşeye plase yapıyo tabi.

Sol ayak: Messi 2 sezonda attığı 28 sol ayak golüyle bu alanda La Liga lideri olduğundan kelli heykele sol ayağını vermiş. Hayır sağ ayağıda ondan alsaydık takım bozulmasaydı. Adına 'Ultimate Footballer' dediğiniz adamın bir ayağı 41 diğer ayağı 43 numara oldu. Ne yaptınız siz?

Popo: Tabi ki Arda Turan. Özenle büyüttüğü poposuyla Arda, Avrupa'da rakipsizmiş diyor Castrol istatistikçileri. Gururluyuz.

Tamam popo kısmını ben uydurdum ama gerisi gerçekten var. İnanmayan veya bu seçimlere katılmayan varsa resmi siteye gidebilir.

1 yorum: