27 Nisan 2010 Salı

PFA Yılın Takımı

Hart
Ivanovic - Dunne - Vermaelen - Evra
Valencia - Fabregas - Fletcher - Milner
Drogba - Rooney

İngiltere Profesyonel Futbolcular Birliği'nin (PFA) ödülleri geçen akşam sahiplerini buldu. Yılın en iyi futbolcusu Wayne Rooney olurken, yılın takımı da yukarıdaki gibi şekillendi. Bu tip ödüllere pek de takılmayan bendenizin bu isimlerden çıkardığı tek sonuç ise "Premier Lig futbolcuları Chelsea'yi sevmiyor" oldu.

Bildiğiniz üzere PFA ödülleri, futbolcuların verdiği oylarla belirleniyor. Bu da sonuçların temelinde istatistiklerden çok subjektif görüşlerin yer aldığı anlamına geliyor. Nitekim, Bu sezon 24 gol/14 asistle oynayan Frank Lampard'ın yerine 4/7'ile oynayan Fletcher'ın yılın kadrosunda olması başka türlü açıklanamaz. Diyebilirsiniz ki, Fletcher daha defansif bir oyuncu o yüzden istatistikleri yüksek değil. O zaman Fabregas'ı çıkartalım, Lampard yine girsin oraya.

Man Utd karşıtlığı gibi algılanmasın ama Antonio Valencia'nın da yılın onbirinde olması biraz abesle iştigal olmuş. Hayır, adam kendi takımının onbirine gireli 3-4 ay oldu. Şu ana kadar da 5/8 gibi bir sağ açığa göre sıradan sayılabilecek bir istatistik tutturdu. Neden ilk 11'de peki? Hiç bir fikrim yok? Hayır, Aaron Lennon, sadece 18 maçta ulaşmış aynı asist sayısına. Daha da iyisi var tabi. Chelsea'li Malouda, 15 gol ve 12 asistle sezonun en etkili kanat adamıydı bana göre. Ama dedik ya, Chelsea'li oyuncuları pek sevmiyorlar galiba Premier Lig'de.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder