18 Nisan 2010 Pazar

La La Laubali

Böyle bir şarkı gerçekten var mıydı; yoksa Kral TV'nin çocukluğumda yol açtığı bir takım tramvalardan dolayı kafamda yarattığım bir melodi midir emin değilim. Arsene Wenger ve Arsenalli oyuncuların bu şarkıdan haberi var mıydı? Hiçbir fikrim yok. Bildiğim tek şey var; o da bu akşam, Arsenal formasına yakışmayan adamlar izlediğim. Hem kendilerinden, hem de kendilerini bu takımda barındıran adamdan hesap sormak isteğiyle yanıp tutuşuyorum. Sanırım bunu yapmak için de sezon sonuna kadar sabredemeyeceğim. Öyleyse ilk fırsatta yapayım ben bunu.

Tamam; Arsenal'in sezonu White Hart Lane'de bitmişti. O maçtan sonraki yazıda da Lig Kupası on birini izlemek istiyorum diye yazmıştım zaten. Takımın Wigan'a yenilmesine de kızmıyorum. Aksine belki ilk defa Arsenal maç kaybettiği için sevinçliyim. Çünkü Roberto Martinez gibi kaliteli bir adamın Premier Lig'de kalmasını istiyorum. Wigan da, bugün aldığı 3 puanla bunu neredeyse garantiledi gibi. Benim sinirlendiğim sahadaki laubalilik. Arsenal'in matematiksel olarak şampiyonluk şansının devam ettiği bugün, belli ki Sol'un dışındaki herkes Wigan'a altın gününe gelir gibi gelmiş. Wenger de güne ev sahipliği yapan teyze zaten. İzliyor sahadaki laubaliliği. Wigan 70'den sonra Arsenal'i sahasına hapsetti; Wenger "2-0 nasıl olsa yeter" dedi izlemeye devam etti. Wigan golü buldu, o izlemeye devam etti. Bu maça, sadece Robin Van Persie izlemek için katlandığımdan dolayı, durum 2-1'e gelip Arsenal'in topu ileride tutacak tek oyuncusu olan RVP hala oyuna girmeyince sinir yapmış bulundum. Kendi kendime "Ulan Wenger, sokmadın RVP'yi, işallah elinde patlar" diye içimden geçiriyordum ki Wigan bir gol daha atıverdi. Ne yalan söyleyeyim, Wenger panik içinde RVP'ye "Soyun!" talimatı verirken ben içimden kötü adam kahkahası atıyordum. Hele ki Wigan galibiyet golünü atınca resmen sevinir gibi oldum. Arsenal forması üzerindeyken böylesine laubali hareket eden 10 ruhsuz adam (Sol hariç) ve onların bu halini izleyen Wenger'in hakettiğini bulduğunu düşündüm.

Alınan yenilgiye rağmen beni sevindiren bir başka gelişme de Fabianski'nin yine aptalca bir gol yemesi oldu. Gerçekten Wenger'i böylesine rezil 2 kaleciyi bir araya getirdiği ve takımı onlara emanet ettiği için tebrik etmek lazım. Sezon sonunda, her ikisi de Emirates'in önündeki toplara konularak, Atlantik istikametine doğru ateşlenecekler umarım.

1 yorum:

  1. vardi malesef oyle bi sarki
    galiba deniz arcak'ti bide
    oyk

    YanıtlaSil